Mowa ciała obejmuje takie komunikaty niewerbalne jak gesty i ruchy ciała, postawę ciała, mimikę twarzy, ruchy gałek ocznych oraz sposób używania przestrzeni interpersonalnej.

Mowa ciała to coś, czym posługujemy się na co dzień, nieszczególnie przywiązując do tego uwagę. A jednak, musisz wiedzieć, że mowa ciała zdradzi twoje prawdziwe myśli i uczucia, nawet jeśli będziesz się bardzo pilnować.

Mową ciała zajmuje się psychologia, w dokładnie jej dział, czyli psychologia społeczna. Nie trzeba jednak studiować psychologii by poznać podstawy, jak odczytywać mowę gestów.

Kilka przykładów na to, co naprawdę myśli twój rozmówca:

  • Poprawianie włosów – brak poczucia bezpieczeństwa, brak pewności siebie
  • Pociąganie się za ucho – niezdecydowanie
  • Przechylanie głowy – słuchanie z uwagą
  • Szczypanie nasady nosa, z zamkniętymi oczami – ocenia cię negatywnie
  • Podpieranie głowy – znudzenie
  • Stukanie palcami – zniecierpliwienie
  • Siedzenie ze skrzyżowanymi na piersi rękoma – postawa obronna
  • Dłonie otwarte – szczerość, sympatia

Uwaga, to nieprawda, ze kłamca nie może usiedzieć na miejscu czy też będzie dotykał twarzy! Dobry, wytrawny kłamca będzie skupiał się na tym, aby właśnie twarzy nie dotykać, a kręcą się na krzesłach również ludzie prawdomówni.

Ale mowa ciała to nie tylko odbieranie sygnałów, to także wysyłanie ich, co może stać się twoim asem w rękawie, jeśli będziesz chciała poderwać najprzystojniejszego mężczyznę na świecie!

Jak uwieść mężczyznę ciałem?

Wiadomym jest, że mężczyźni są wzrokowcami i w pierwszych minutach spotkania mało ich będzie interesowało, jaki jest twój iloraz inteligencji. Masz w ręku najmocniejszą broń kobiecą – swoje ciało. Musisz tylko wiedzieć, jak nim zagrać.

Włosy
Nie związuj, baw się nimi. Zaplataj na palcu, wsuwaj kosmyki do ust, potrząsaj nimi i zanurzaj w nich dłonie.

Usta
Lekko zwilżone i rozchylone podziałają na mężczyzn niezwykle pobudzająco. Musisz tylko uważać, żeby nie przedobrzyć i zamiast kusić sprawisz wrażenie łatwej.

Oczy
Długie, leniwe spojrzenie spod firanki rzęs na pewno zaciekawi twój obiekt zainteresowania. Zatrzymaj wzrok dłużej niż kilka sekund, przyglądaj się rozmarzonym wzrokiem, a na pewno mężczyzna odwzajemni ci się gorącym spojrzeniem.

Szyja
Długa i ponętna szyja sprzyja pocałunkom, odsłoń ją, pogłaszcz przy okazji, napręż. Zachwycaj nią, drażnij i podniecaj.

Nogi
Długie i smukłe przyciągają wzrok, ale nie martw się, nawet jeśli nie jesteś posiadaczką nóg do samego nieba, naucz się prezentować je tak, by mężczyzna nie mógł oderwać od nich wzroku. Eksponuj kształtne uda, kieruj kolana w jego stronę, napręż mięśnie, by delikatnie rysowały się pod skórą. Dbaj, by zawsze były gładkie i lśniące.