Cellulit występować może występować nawet u 80% kobiet (niestety to właśnie płeć piękna zazwyczaj boryka się z tego rodzaju defektem skóry). Na pojawienie się „pomarańczowej skórki” na udach, brzuchu czy pośladkach nie ma wpływu tryb życia, wiek czy waga chociaż oczywistym jest, że dbanie o własne ciało i predyspozycje genetyczne mają ogromny wpływ na skalę tego zjawiska. Cellulit pojawia się też najczęściej u kobiet po okresie dojrzewania, zazwyczaj u tych, które są w ciąży bądź przechodzą menopauzę, a winowajcą w takim przypadku są buzujące hormony.

Inaczej jest z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej chociaż tutaj można zauważyć równie duży wpływ predyspozycji genetycznych to wiele zależy przede wszystkim od stosowanej diety i aktywności fizycznej, a raczej jej braku.
Pocieszający jest fakt, iż coraz więcej z nas chce zadbać o własny wygląd, stara się być atrakcyjna i podejmuje walkę z niedoskonałościami ciała. Właśnie z myślą o takich osobach już blisko 30 lat temu powstały kosmetyki Guam, które zdobyły uznanie kobiet niemal na całym świecie. We Włoszech od lat są one numerem 1 skutecznie niwelując cellulit i działając wyszczuplająco.

Oferta naturalnych kosmetyków Guam jest szeroka, a każda z nas ma możliwość wyboru produktu, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom i preferencjom.
Najbardziej skutecznymi kosmetykami okazują się być kremy oraz koncentraty błotne. Obie gamy tychże produktów posiadają podobne właściwości to ich stosowanie i działanie jest nieco inne i należy na ten aspekt zwrócić szczególna uwagę wybierając odpowiedni preparat.

Kremy GUAM dedykowane są osobom, które nie mają czasu na długotrwałe zabiegi, a jednak chcą intensywnie zadbać o swoją skórę. Co więcej, kremy te nie rozgrzewają ciała, dzięki czemu mogą być stosowane przez osoby o cerze wrażliwej czy naczynkowej – skład kosmetyków dodatkowo zapewnia jej barierę ochronną. Ważny jest również fakt, iż kremy Guam nie pozostawiają na skórze tłustego filtru, idealnie i szybko się wchłaniają.

Koncentraty błotne to natomiast kosmetyki przeznaczone do profesjonalnej walki z cellulitem, których zastosowanie jest bardziej czasochłonne. Stosowane są z dużym powodzeniem w warunkach domowych jak i gabinetach kosmetycznych. Są idealne dla wszystkich, którzy chcą widzieć doskonałe efekty w szybkim czasie i lubią kompleksowo zadbać o własną skórę i ciało. Koncentraty błotne najczęściej mają działanie rozgrzewające a ich stosowanie będzie jeszcze bardziej efektywne, kiedy ciało owiniemy dodatkowo folią i odczekamy od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Pomimo iż na zabieg taki trzeba przeznaczyć nieco czasu to zdecydowanie właśnie koncentraty błotne GUAM są bestsellerami biorąc pod uwagę całą ofertę.

Pamiętajmy, że wszystkie kosmetyki Guam, bez względu na to czy są one w formie kremu czy intensywnie działającego koncentratu błotnego dają świetne efekty już po pierwszym użyciu. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się miękka, idealnie napięta i nawilżona. Zauważa się redukcję tkanki tłuszczowej oraz zanik cellulitu. Wpływ na to ma przede wszystkim doskonale dobrany skład produktów tego rodzaju. Wszystkie zawierają algi morskie wydobywane we Francji, glinki, źródlaną wodę oraz wyciągi roślinne (na przykład z bluszczu, kasztanowca czy morszczynu), które wpływają dobroczynnie na nasze ciało. Wybierz odpowiedni rodzaj kosmetyków w sklepie Guam i ciesz się piękną skórą!