Bez względu na przyczynę, zakup biustonosza oraz określenie swojego stylu i rozmiaru to jeden z najbardziej skomplikowanych procesów w historii mody! Aby było nieco łatwiej nam wszystkim, postaraliśmy się zebrać w tym artykule bazę najważniejszych informacje, jakie trzeba znać, by dobrze zacząć proces poszukiwania dla siebie idealnego stanika. Czytaj dalej, aby uzyskać trochę wiedzy znanej jako brafitting.

Najważniejsza rzecz: skąd wiedzieć, że nosi się zły biustonosz?

Najlepiej odpowiedzieć sobie na to pytanie po całym dniu – zwróć szczególną uwagę na to, czy nie możesz się doczekać, aż wejdziesz do domu i go zdejmiesz. Jeśli tak – drugim punktem jest zastanowienie się nad powodem:

  • Czy czujesz zbytni nacisk na plecach?
  • Czy ramiączka są zbyt luźne albo zbyt ciasne?
  • Czy czujesz, że fiszbiny wbijają Ci się w skórę?

Jeśli nosisz źle dopasowany biustonosz takie bolączki być może odczuwasz na co dzień, ale jedyne działanie jakie podejmiesz to zdjęcie stanika, bez zastanawiania się nad powodem – pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego projektu jest nazwanie problemu po imieniu.

Sztuczka brafitterek: próba pod białą koszulką

Warto czerpać z wiedzy tych specjalistek, a jednym z najprostszych na to sposobów jest zrobienie tak zwanego testu „białej koszulki”. Aby go wykonać po prostu załóż ciasną białą koszulkę i jeśli widzisz znajdujący się pod nią biustonosz bardzo wyraźnie, niezależnie od tego, czy jest to wybrzuszenie czy linia miseczki, czy jeszcze coś innego – jeśli widzisz coś takiego to najlepszy dowód na to, że masz na sobie niewłaściwy rozmiar.

Już wiesz, że masz zły stanik? Czas na brafiting!

Zasadniczo specjalistka zwana brafitterką mierzy Twoją klatkę piersiową i obszar pod biustem za pomocą taśmy mierniczej. To wskaże jej jakiego obwodu i rozmiaru miseczki szukać. Ale jeśli myślisz, że to samo mogłaś zrobić w domu bez niczyjej pomocy wiedz, że to nie wszystko. Pomoc znajdziesz na https://www.brarevolution.com/.

Brafitterka robi coś znacznie więcej niż tylko zmierzenie Ciebie, patrzy również na:

  • kształt Twojego ciała
  • kształt piersi
  • odległość od piersi innych części ciała

Widzi również markę, którą obecnie nosisz i rozmiar, jaki uważasz za słuszny, a potem wyciąga wnioski i pomocną dłoń. To wskazuje też na jeden z najczęściej popełnianych błędów przez kobiety przy doborze biustonosza, który być może i Ty popełniałaś: kobiety zawsze koncentrują się na wielkości biustonosza – obwodu i miseczki – i sądzą, że tylko to się liczy. Ale kształt piersi czyi styl biustonosza są tak samo niesłychanie ważne, na przykład, jeśli masz piersi rozchodzące się na boki lub jeśli masz między nimi sporą przerwę – będziesz musiała nosić całkiem inny rodzaj stanika. Kobiety powinny wiedzieć więcej o kształtach piersi i na tej podstawie powinny znaleźć biustonosz, który będzie je wspierała, a nie irytował, czy nawet sprawiał ból.