Konturowanie twarzy to hit od kilku sezonów. Dzięki tej technice nakładania kosmetyków twarz będzie bardziej pociągła – to świetny sposób na jej wyszczuplenie. Niedawno pojawiła się nowa metoda konturowania za pomocą kosmetyków rozświetlających. Poznaj produkty, które pozwolą Ci uzyskać idealny kontur twarzy.

Metoda konturowania pozwala uzyskać idealne proporcje twarzy. Rysy zbyt kwadratowe możesz za pomocą odpowiednich pudrów nieco złagodzić, a twarz zbyt okrągłą wyszczuplić. Konturowanie twarzy kosmetykami to gra światłocieni. Efekt powinien wyglądać naturalnie, dlatego warto wiedzieć, na jakie partie twarzy nakładać puder.

Gdzie nakładać puder do konturowania

W te miejsca, gdzie naturalnie pada cień na naszej twarzy. Będą to wgłębienia poniżej kośćmi policzkowymi, linia przy włosach na czole, boczne części nosa i skronie. Taka jest zasada, ale należy ją dopasowywać konkretnie do urody danej osoby i jej potrzeb.

Pudry do konturowania twarzy

Powinny być idealnie dobrane do cery, najlepiej jeśli są one o dwa odcienie ciemniejsze niż skóra. Unikaj tworzenia plam na twarzy – kosmetyki powinny być dobrze zblendowane, granice między odcieniami nie mogą być odcięte. Dlatego warto używać odpowiednich pędzli, na przykład typu flat top lub gąbeczek do nakładania podkładu. Wybór konsystencji kosmetyku do konturowania to kwestia indywidualna każdej kobiety. Jeśli wolisz pudry w wersji płynnej, możesz wybrać fluid o ciemniejszym niż Twoja skóra kolorze. Najpopularniejsze są pudry sypkie lub w kompakcie. Można również używać bronzera, choć najbezpieczniej wyposażyć się w zestaw do konturowania, przeznaczony specjalnie do tego zadania. Najważniejsze, aby puder nie zawierał drobinek ani świetlistych refleksów. Powinien być matowy.

konturowanie twarzy 2

Gdzie nakładać rozświetlacz

Strobing to kolejna technika, której celem jest modelowanie kształtu twarzy. Ostatnio staje się niezwykle popularna. Kosmetyki rozświetlające nakłada się w miejscach na twarzy, na których nie pada naturalnie cień, czyli na przednią część czoła, brzeg nosa, łuk kupidyna, kości policzkowe, brodę. Oczywiście nie można przesadzić z ilością aplikowanego produktu, żeby efekt nie wyszedł zbyt przerysowany.

Kosmetyki do rozświetlania twarzy

Rozświetlacze mogą być w formie sypkim, prasowanej lub płynnej. Obecnie wybór jest naprawdę spory Do nakładania rozświetlacza należy użyć pędzla lub gąbeczki, aby nie tworzyć plam. Technikę strobingu można łączyć z klasycznym konturowaniem, oczywiście przy zachowaniu zasady umiaru – zawsze lepiej być umalowaną niż pomalowaną.

konturowanie twarzy strobing 3

Błędy podczas konturowania

Najczęstszym błędem jest używanie zbyt dużej ilości kosmetyku lub używanie pudru zbyt ciemnego. Twarz nie powinna się świecić – rozświetlacz powinien ją jedynie rozpromienić. Suche produkty podkreślają niedoskonałości, dlatego osoby z problematyczną cerą mogą sięgnąć po kremy i podkłady do konturowania. Po nałożeniu kilku warstw pudrów niezwykle ważne jest demakijaż pod koniec dnia – tu dowiesz się, jak go poprawnie wykonać.