Korcula to wyspa wyjątkowa o bogatej historii. Prócz wspaniałych plaż i leniuchowania można tu spędzać czas na zwiedzaniu, bowiem znajduje się tutaj wiele pozostałości po kulturach starożytnych, takich jak rzymska, grecka, słowiańska czy iliryjska. Poza tym stolica wyspy zwana „Małym Dubrownikiem” to kolejna atrakcja, której nie sposób przegapić.

Miasto Korcula pełne ciekawych zabytków i uliczek, które zawsze kończą się schodami

Korcula to prócz nazwy wyspy także nazwa miasta, które zachwyca ilością zakątków wartych uwagi. Można tu godzinami spacerować i cieszyć się ciszą i spokojem. Warto przede wszystkim odwiedzić Stare Miasto z okrągłymi basztami, loggią z 1584 roku oraz Bramą Lądową. Urzeka także tutejszy port o niezwykłym kształcie i otoczenie murów obronnych.

Niezwykła jest również Katedra św. Marka ulokowana na Placu Katedralnym, która powstała niejako na ruinach świątynia pochodzącej z XIII wieku. To ogromna budowla, które kopuła niewątpliwie przyciąga uwagę, a wnętrze jest pełne niespodzianek.

Warto także odwiedzić Pałac Arneri stworzony w stylu gotyckim, zobaczyć Ratusz, czy też ulokowaną przed nim Kolumnę pochodzącą z 1569 roku. Poza tym Stare Miasto to również najstarszy w całej Korculi Kościół św. Piotra, Pałac Biskupi czy Pałac Książęcy. Prócz tego czeka tutaj również Dom Marko Polo, słynnego podróżnika, wspaniały Pałac Gabrielis oraz Kościół św. Michała.

Blato i Lumbarda – osady na wyspie warte odwiedzenia

Prócz stolicy warto na wyspie zwiedzić również kilka osad takich jak Vela Luka, Lumbarda czy Blato. Dwie ostatnie urzekają niezwykłą architekturą, która na długo pozostaje w pamięci. Lumbarda ulokowana jest około 6 kilometrów od miasta Korcula, Blato zaś można odnaleźć w centrum wyspy. Prócz wspaniałych budowli obie te miejscowości charakteryzują boskie plaże, na których odpoczynek to czysta przyjemność.

Korcula gwarantuje wczasy [www.chorwacja.pl/wakacje/wyspa-korcula.xml], które niewątpliwie okażą się pełne atrakcji. Miejsc do zwiedzania tutaj nie brak, a cudowne słońce i sielska atmosfera sprawiają, że pragnie się tu zostać jak najdłużej. Wyspa ta pełna jest uroczych zatoczek, boskich plaż i interesujących zakątków, dzięki czemu nawet najbardziej wymagającym nie grozi tutaj nuda.