Odzież z koronki lub z jej dodatkiem towarzyszy nam niezmiennie od wielu sezonów. Koronka, niczym słońce, pojawia się i znika ze światowych wybiegów. Tej zimy po raz kolejny triumfuje i zachwyca nas swoją elegancją i romantyzmem.

Koronka, niejedno ma imię

Najczęściej spotykana wersja koronki przepięknie łączy w sobie wzory kwiatowe. Coraz częściej jednak możesz zobaczyć różne, nowoczesne oblicza tej delikatnej tkaniny. Ostatnio sporą popularnością cieszą się koronki do złudzenia przypominające pajęczą sieć. Sukienki z „pajęczej koronki” wybrała min. Kerry Washington czy Jessica Biel znane amerykańskie aktorki.

Koronka to bardzo wdzięczny i elegancki materiał

Koronka idealnie sprawdzi się w stylizacjach karnawałowych i studniówkowych. Koronka jest bardzo ozdobna, więc wybierając koronkowe dodatki pamiętaj, aby nie przesadzić z nimi. Postaw na delikatną, klasyczną biżuterię, eleganckie szpilki oraz skromną torebkę.

Koronkowe ubrania to nie tylko eleganckie wieczorne kreacje

W zależności od kroju i koloru, koronkowe ubrania mogą być również świetną opcją na dzień. W połączeniu z eleganckimi szpilkami i marynarką możesz stworzyć idealną kreację do pracy czy na uczelnię.

Unikaj jednak połączenia kilku elementów koronkowej garderoby, gdyż w takim wypadku bardzo łatwo o przesadę. Wybierając koronkowy top dobierz do niego gładkie spodnie lub spódnicę.