Niektóre dziewczyny od najmłodszych lat interesują się makijażem i poświęcają wiele godzin na doszkalanie się w tym zakresie. Są jednak takie, dla których ta dziedzina jest po prostu czarną magią. Nie ma co się dziwić, bo przeróżnych kosmetyków jest tak wiele, że na początku trudno zorientować się, co będzie nam najlepiej służyło. Jeśli chciałabyś zacząć kompletować swoją kosmetyczkę, ale nie wiesz od czego zacząć, ten poradnik jest dla Ciebie!

A jak aplikacja

Swoje zakupy powinnaś rozpocząć od rzeczy, o której często się zapomina – narzędzi do aplikowania kosmetyków na twarz. Pędzle to coś, na czym nie powinnaś oszczędzać. Dobre włosie sprawia, że produkty sypkie i mokre rozprowadzają się o wiele wygodniej, dokładniej i estetyczniej. Dzięki dobremu pędzlowi wykonanie makijażu będzie nie tylko szybsze, ale przede wszystkim prostsze. Na początku nie potrzebujesz pełnego zestawu. W zupełności wystarczą Ci: puchaty pędzel do nakładania różu oraz pudru (możesz stosować jeden do obydwu produktów), mały puchaty pędzelek do nakładania cieni na powieki oraz gąbkę służącą do równomiernej aplikacji fluidu czy korektora.

3kosmetyczne abc czyli jakie produkty do makijazu beda dobre na poczatek

B jak baza

Jak sprawić, żeby wyglądać promiennie i świeżo? W zależności od rodzaju skóry, zaopatrz się we fluid albo punktowy korektor. Jeśli jesteś młoda, nakładanie zbyt wielu kosmetyków nie jest wskazane. Cerze, która nie sprawia wielu problemów, wystarczy jedynie korektor, którym przykryjesz niewielkie niedoskonałości i delikatnie wyrównasz kolor twarzy. Najczęściej problematyczne miejsca to cienie pod oczami albo zaczerwienienia w strefie T. Czujesz, że Twoja skóra potrzebujesz lepszego krycia? Wtedy postaw na fluid. Jego zakup nie należy jednak do najłatwiejszych. Sprawdź koniecznie ten ranking podkładów do twarzy, żeby wybrać dla siebie najlepszy kosmetyk.

C jak cienie

Dyskretny błysk na oku to efekt, który łatwo osiągnąć, a naprawdę robi różnicę. Na początek kup cienie w kolorach nude. Może być jeden lub kilka. Rozprowadź pędzelkiem jeden z nich, najbliższy kolorowi Twoich powiek, a następie dodaj nieco ciemniejszego koloru w okolicy zewnętrznego kącika. Nie spiesz się przy aplikacji i pamiętaj, żeby dokładnie blendować cienie pędzelkiem tak, by stworzyć przejście między dwoma barwami.

2kosmetyczne abc czyli jakie produkty do makijazu beda dobre na poczatek

D jak dodatki

Wymienione wyżej kosmetyki pozwolą Ci na stworzenie bardzo delikatnego makijażu idealnego na co dzień. Możesz go poszerzyć o któryś z dodatków, aby nadać mu bardziej spersonalizowanego charakteru albo sprawić, by nadawał się również na wieczorowe wyjście. Ciekawym pomysłem są kolorowe tusze do rzęs albo eyelinery. Warte uwagi są również brokaty w kremie, który z łatwością nałożyć przy pomocy palca.

E jak ewolucja

Makijaż to bardzo, ale to bardzo obszerne pojęcie, które mieści w sobie mnóstwo produktów, i technik. Z czasem Twoje umiejętności będą rosły, a Ty odkryjesz nowe sposoby upiększania swojej twarzy. Na początku nie warto inwestować w zbyt wiele produktów. Naucz się profesjonalnie korzystać z tego, co masz. Ćwicz się w podkreślaniu zalet swojej urody. Potem stopniowo powiększaj swoją kolekcję kosmetyków o te, co do których masz pewność, że będziesz ich potrzebowała.