Codzienna kąpiel może być nie tylko elementem higieny, ale również terapią dla zmysłów i ciała. Wszystko to za sprawą kosmetyków do kąpieli, które nie tylko myją, ale również pielęgnują skórę. Płyny, olejki czy sole do kąpieli? Sprawdź, po jaki produkt warto sięgnąć.

Jakie kosmetyki do kąpieli wybrać?

Sklepowe półki uginają się od kosmetyków do kąpieli, przez co ich wybór staje się coraz trudniejszy. Spośród nich możemy znaleźć:

  • płyny do kąpieli
  • olejki do kąpieli
  • sole do kąpieli

Płyny do kąpieli

Zdecydowanie najczęstszy wybór pada na płyny do kąpieli, które są uniwersalne i mogą być używane na co dzień. Wytwarzają one pachnącą, gęstą pianę, pożądaną zwolenników długich, relaksujących kąpieli w wannie. Aromatyczne kosmetyki do kąpieli mogą jednak wysuszać naszą skórę, zwłaszcza jeśli zawierają sztuczne składniki. Poszukajmy zatem naturalnych płynów, które nawilżą oraz odżywią naskórek.

Olejki do kąpieli

Inną kategorią produktów są olejki do kąpieli. Są to kosmetyki do wanny o niezwykłych właściwościach. Wykorzystane w nich naturalne olejki eteryczne wpływają korzystnie na nasze samopoczucie oraz zmysły. Dlatego też są wykorzystywane w celach terapeutycznych, jakim jest aromaterapia (czytaj więcej: https://swiatkneippa.pl/aromaterapia-naturalne-leczenie-zapachem/). Olejki do kąpieli to idealny sposób na relaksujący wieczór. Pamiętajmy jednak, że nie mają one substancji myjących i pozostawiają na skórze tłusty filtr. Warto zatem spłukać go z ciała, według informacji podanych przez producenta.

Sole do kąpieli

Kąpiele w solankach są znane i praktykowane od wielu lat. Teraz jednak możemy zapewnić sobie taki zabieg w domowym zaciszu. Wystarczy zagospodarować kilkanaście minut i przygotować ciepłą kąpiel. Sole do kąpieli są kosmetykami do wanny, które są niezwykle bogate w pierwiastki, takie jak magnez, sód, potas czy wapń. Są one w stanie pobudzić krążenie, zmniejszyć sztywność stawów, zapobiegać stanom zapalnym czy łagodzić skurcze mięśni. Ponadto wygładzają i odżywiają skórę.

Jakich kosmetyków do wanny unikać?

Wiemy już, jakie kosmetyki do kąpieli sprawdzą się najlepiej, jeśli zależy nam na pobudzeniu krążenia lub aromaterapii. Jakie jednak produkty mogą nam zaszkodzić? Spośród całej gamy kosmetyków są też i takie, których skład pozostawia sobie wiele do życzenia. Osoby z wrażliwą skórą powinny być na to szczególnie uczulone i dokładnie sprawdzać produkty przed zakupem. Jakich składników unikać?

Najlepiej wybierać kosmetyki do wanny o naturalnym składzie. O ile nie jesteśmy uczuleni na żaden ze składników, nasza skóra nie powinna negatywnie zareagować. Zwróćmy również uwagę czy wybrany produkt nie zawiera:

  • parabenów
  • pochodnych ropy naftowej
  • sztucznych barwników i zagęszczaczy
  • alkoholu
  • glikoli polietylenowych

Kosmetyki do kąpieli wybieramy często nieświadomie. Jest to spory błąd. ponieważ dobrze dobrany produkt nie tylko zadba o naszą higienę, ale również odżywi skórę i pomoże się zrelaksować. Warto zatem nie tylko znać całe spektrum kosmetyków do wanny, ale również wiedzieć, które z nich sprawdzą się u nas najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj