Olejek różany ma niepowtarzalny zapach i zbawienny wpływ na skórę. Najdoskonalszy olej z róży damasceńskiej produkowany jest w Bułgarii i w Turcji. Nieco mniej szlachetne oleje pochodzą z Maroka, Indii i Egiptu.

Aby wyprodukować kilogram ekstraktu różanego potrzeba od trzech do pięciu ton kwiatów. Zawiera on ponad 300 naturalnych składników, między innymi geraniol, eugenol, nerol i flawonoidy.

Kosmetyki on-lineOlejek różany działa przeciwzapalnie i łagodząco. Posiada także działanie antyseptyczne, antybakteryjne i lekko ściągające oraz wzmacniające naczynka krwionośne, antyoksydacyjne i przeciwzmarszczkowe. Olejek poprawia ogólną kondycję skóry – wygładza, matuje, oczyszcza i ożywia. Działa też odmładzająco, regenerująco, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i zmarszczkom.

W aromaterapii wykorzystywane jest jego działanie uspokajające – łagodzi napięcia, stresy, stany lękowe i bóle głowy. Masaże i kąpiele z dodatkiem olejku wspomagają leczenie stanów zapalnych skóry oraz rozgrzewają, poprawiają krążenie i działają przeciwbólowo.

Kosmetyki różane znajdziemy w ofercie wielu producentów. Oferują oni różane kremy do twarzy i pod oczy, balsamy do ciała, mleczka i toniki do demakijażu, olejki do kąpieli, mydła, olejki do masażu, a także czysty olejek różany, który może być stosowany bezpośrednio na skórę lub jako składnik samodzielnie wyrabianych kosmetyków.

Źródło: KOSMETYKI Z OLEJKIEM Z RÓŻY DAMASCEŃSKIEJ – Martiniqa