Zima to dla fashionistek trudny okres – wiele ciekawych stylizacji musisz ukryć pod grubym płaszczem, a nawet najpiękniejsze buty rozpuszczający się śnieg szybko zmienia w szare i brzydkie. Jednak kozaki skórzane nie dość, że ciepłe i wygodne, to jeszcze niezwykle stylowe! Sprawdziliśmy, które skórzane kozaki damskie są najmodniejsze zimą 2014/15!

Kozaki za kolano

Pierwsza grupa, lansowana przez Ralpha Laurena, to kozaki za kolano, jakże popularne w latach 90-tych. Do wyboru masz kozaki ze skóry, z zamszu lub weluru. Nie ogranicza Cię również rodzaj podeszwy – zarówno szpilka, słupek jak i płaska podeszwa są na topie, a takie wysokie kozaki z pewnością ożywią nawet najprostszą i najbardziej formalną stylizację. Hot!

W stylu lat 60-tych

Druga grupa kozaków, na którą powinnaś zwrócić uwagę, to inspirowane latami 60-tymi kozaki do kolana, szyte z kolorowej skóry czy też w zwierzęce wzory. Dla odważniejszych pań polecamy kozaki w kolorze białym – tak, te wyśmiewane jako obciachowe są tej zimy na topie! Powinny być zestawiane z minimalistycznymi kreacjami albo spódnicami z grubego materiału.

A może kalosze?

Kalosze (bądź inne wysokie buty z gumową, płaską podeszwą) to kolejna warta uwagi grupa butów na zimę 2014. Mogą być w pełni gumowe, bądź łączone ze skórą – za to obowiązkowo z metalowymi ozdobami. Hit sezonu, zwłaszcza przy tak ciepłej zimie!