Farbowanie włosów to czynność, która cieszy się dużą popularnością. Niektórzy z nas farbują włosy, bo po prostu nie podoba im się ich naturalny odcień, inni robią to, by regularnie zmieniać swój wygląd, podążając za trendami mody lub ukryć siwe włosy – jednak bez względu na to, dlaczego chcesz zmienić kolor włosów, musisz zastanowić się, jakiego produktu użyć. Mamy wiele różnych produktów, którymi możemy farbować włosy – farby, kremy, pianki, szampony. Czym jest krem koloryzujący do włosów? Jak się go stosuje? Przeczytaj nasz artykuł.

Kremy koloryzujące

Kremy koloryzujące do włosów i zmywalne farby do włosów to doskonałe narzędzia dla osób, które uwielbiają eksperymentować z różnymi fryzurami. Dzięki tym kosmetykom każdego dnia możesz mieć nowy kolor włosów, bez konieczności czekania tygodniami na kolejną zmianę wyglądu! W ten sposób łatwo jest znaleźć odpowiedni odcień i zaszaleć podczas tych wyjątkowych okazji, kiedy chcemy wyglądać zupełnie inaczej.

Takie bowiem jest główne zadanie kremów koloryzujących – zmienić kolor włosów na krótko, szybko wrócić do poprzedniego koloru.

W ostatnich latach wzrosła popularność kremów koloryzujących, ponieważ są one wolne od amoniaku, który może powodować uszkodzenia i podrażnienia przy długotrwałym stosowaniu; produkty te nie zawierają również żadnych ostrych substancji chemicznych, które mogłyby z czasem zaszkodzić naszym włosom, jak to ma miejsce w przypadku innych marek! Dzięki bogatej liście składników, opracowanej specjalnie przez profesjonalistów, które zostały wybrane ze względu na ich zdolność do odżywiania kosmyków podczas procesu koloryzacji, możemy nie tylko zmienić kolor włosów, lecz także je odżywić.

Zalety korzystania z kremów koloryzujących

Dlaczego więc warto wybrać kremy koloryzujące zamiast farby? Przede wszystkim możemy sprawdzić, jak będziemy wyglądać w danym kolorze. Nie zawsze nowe włosy pasują do naszej cery, stylu itd. Farba trzyma się długo i czasami naprawdę trudno o zmianę efektu, natomiast krem w tym przypadku sprawdzi się świetnie.

To też świetne rozwiązanie dla osób, które chcą odświeżyć kolor, ale zależy im na tym, by zachować włosy w lepszej kondycji. Kremy mają działanie odżywiające i mogą świetnie się w tym przypadku sprawdzić.

Niezależnie od tego, jaki jest powód tego, dlaczego chcemy zmienić kolor włosów, warto zastanowić się nad tym, czego oczekujemy i na tej podstawie dobrać produkt, którego użyjemy. Krem koloryzujący świetnie sprawdzi się, gdy nie potrzebujemy długotrwałej zmiany.