Skóra mężczyzny wymaga nieco innej pielęgnacji niż cera kobieca. W związku z tym powstały różne serie kosmetyków przeznaczone dla panów oraz dla pań. Ci pierwsi często borykają się z tłustą, nie najlepiej wyglądającą cerą pełną niedoskonałości. Wówczas pomocny może być wysokiej jakości krem matujący dla mężczyzn.

Błyszcząca cera, rozszerzone pory i wiele innych niedoskonałości. To problem, który dotyczy wielu panów. Wówczas z pomocą przychodzi krem matujący dla mężczyzn. Tylko który wybrać, by przyniósł oczekiwane efekty, a jego zakup nie wiązał się z wyrzuceniem pieniędzy w błoto? Czym się sugerować?

Krem matujący dla mężczyzn – kiedy po niego sięgnąć?

Krem matujący dla mężczyzn to kosmetyk, który niewątpliwie musi znaleźć się w kosmetyczce panów, którzy mają cerę mieszaną lub tłustą, wymagającą indywidualnej i specjalistycznej pielęgnacji. Przyczyną problemów jest przede wszystkim silna aktywność gruczołów łojowych. To one powodują, że skóra produkuje zbyt dużą ilość sebum. Wówczas cera staje się świecąca i tłusta. Jakby tego było mało, jest to doskonałe siedlisko dla wszelkiego rodzaju mikroorganizmów. Następstwem ich obecności są różne inne problemy i zmiany skórne, które objawiają się np. pod postacią szpecących zaskórników, wyprysków czy krostek.

Krem matujący dla mężczyzn – jak powinien działać?

Dobry krem matujący dla mężczyzn, np. takich marek jak L’Oréal, Nivea, Tołpa, ma w swoim składzie cząsteczki, które przyczyniają się do rozproszenia światła, dzięki czemu skóra prezentuje się znacznie lepiej. Do tego ważne są składniki absorbujące sebum, co powoduje, że cera przestaje się świecić, jest gładka i ma jednolitą powierzchnię. Marka L’Oréal ma w swojej ofercie krem-żel silnie nawilżający przeciw błyszczeniu się skóry. Kosmetyk przynosi natychmiastowe orzeźwienie i ochłodzenie, zwalcza pieczenie i podrażniania oraz zapobiega błyszczeniu się skóry. Specjalnie opracowana formuła sprawia, że skóra oddycha, jest zdrowa i matowa. Z kolei krem matujący dla mężczyzn od Eveline zawiera kwas hialuronowy oraz mnóstwo witamin, dzięki czemu cera jest dodatkowo odżywiona i odzyskuje swoją witalność.

Krem matujący dla mężczyzn – czym sugerować się podczas zakupów?

W sklepach znajdziemy setki, jeśli nie tysiące różnych kosmetyków. Który krem matujący dla mężczyzn wybrać? Z pewnością warto sprawdzać skład. Zawarte w nim substancje nie powinny podrażniać – osoby ze skórą szczególnie wrażliwą i podatną na uczulenia powinny sięgać po specyfiki hypoalergiczne bądź te do cery wrażliwej. Warto też zwrócić uwagę na czas działania kosmetyku – im dłużej, tym lepiej, bowiem nikt nie lubi, gdy trzeba nakładać preparat ponownie między codziennymi obowiązkami. Krem matujący dla mężczyzn powinien być też wzbogacony o składniki nawilżające i witalizujące, które sprawią, że cera będzie piękna i promienna.