Skóra twarzy w sezonie letnim stawia nam szereg różnych wymagań. Musimy dbać nie tylko o jej odpowiednie nawilżenie, ale też chronić przed promieniowaniem UV i ukrywać ewentualne niedoskonałości. Stosowane przez nas kosmetyki powinny być przede wszystkim lekkie i sprawdzać się w upalne dni.

Wszystkie te funkcje, a nawet więcej, spełniają kremy BB, inaczej Beauty Balm lub Blemish Balm, dzięki czemu stały się doskonałą alternatywą dla podkładu na lato. Co mogą nam zapewnić i jakich efektów możemy się po nich spodziewać?

Hit ostatnich lat

Beauty Balm pojawił się na rynku kosmetycznym kilka lat temu i od razu stał się ulubionym produktem kobiet na całym świecie. Choć jego nazwa jest dosyć ogólna i nie zdradza wszystkich jego możliwości, to musimy wiedzieć, że ten jeden kosmetyk jest w stanie zastąpić kilka produktów o różnych funkcjach. Kremy BB stały się absolutnym hitem, dlatego dziś w swojej ofercie ma je większość popularnych firm kosmetycznych. Wybór jest praktycznie nieograniczony, dlatego z łatwością możemy znaleźć na rynku ten jedyny i ulubiony, który będzie nam odpowiadał zarówno pod względem oferowanych właściwości, jak i proponowanej ceny.

Skuteczny i uniwersalny

Produkt ten z pewnością zasługuje na uwagę, gdyż jest tym, czego potrzebuje przeciętna kobieta w sezonie wakacyjnym. Poza nawilżaniem, ochroną przed promieniowaniem, kryciem oraz lekką formułą, Blemish Balm gwarantuje działanie upiększające, to znaczy wyrównanie kolorytu skóry, wygładzenie oraz jej rozświetlenie. Jednym słowem, kremy BB są połączaniem produktów do pielęgnacji i makijażu, które ktoś zamknął w jednym opakowaniu. Idealnie sprawdzą się podczas wakacyjnego wyjazdu i to z dwóch powodów. Po pierwsze, dobrze dobrany kolor podkreśli odcień opalonej skóry, do drugie, zaoszczędzi nam miejsca w walizce, w której musiałybyśmy zmieścić jeszcze kilka innych kosmetyków.

Do zadań specjalnych

Producenci zadbali o to, by poza dużą ilością zadań ogólnych, Beauty Balm spełniał również odpowiednią ilość zadań specjalnych. Kosmetyk ten można zazwyczaj spotkać w trzech popularnych wersjach: dla cery suchej, tłustej oraz mieszanej. Spośród wielu dostępnych na rynku możemy znaleźć również taki, który będzie radził sobie ze skórą wrażliwą oraz pierwszymi oznakami starzenia. Kremy BB posiadają zróżnicowaną gamę kolorów, dzięki czemu każda z nas będzie mogła dobrać odcień odpowiedni dla siebie, a także używać tego preparatu nie tylko latem, ale też w pozostałych porach roku.