Lubisz mieć pomalowane kreski na powiekach? Bardzo słusznie. Ten rodzaj makijażu pięknie podkreśla oczy i dodaje tajemniczości. Kreska na powiece potrafi zmniejszyć lub powiększyć oko, wydłużyć je, a także zmienić jego kształt.

Kreska może być mocna i wyrazista, delikatna i prawie niewidoczna, miękka i roztarta, można nią też optycznie zagęścić rzęsy. W zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać wybierasz odpowiednie ”narzędzie” czyli eyeliner, cień bądź kredkę oraz odpowiednią technikę. Jednak, zrobienie równej kreski wymaga wprawy. Ale nie bój się!

Rada najważniejsza: ćwiczenie czyni mistrza!
Dla osób początkujących, czyli niewprawionych proponuję kreskę namalować cieniem lub kredką. Oko będzie naturalnie podkreślone.

Kredka do oczu nie powinna być zbyt twarda ani zbyt miękka.

Kreska wykonana cieniem na mokro będzie subtelniejsza od tej zrobionej za pomocą eyelinera, ale bardziej precyzyjna niż ta zrobiona przy użyciu kredki.

Jeżeli zależy Ci na wyraźnym i głębokim efekcie sięgnij po eyeliner. Masz do wyboru eyelinery: flamastry, w płynie, w żelu lub w kremie i w kamieniu.

Przed użyciem eyelinera, powieka powinna zostać dokładnie pokryta pudrem matującym. Wcześniej możesz też pokryć powiekę odrobiną podkładu. Na tak przygotowanej powiece kreska na pewno utrzyma się dłużej.

Sposób na prześwity pomiędzy rzęsami

Jeśli chcesz uniknąć prześwitów między rzęsami, sięgnij po skośny pędzelek i kredkę lub eyeliner w żelu. Nałóż trochę na pędzelek i wciskaj między rzęsy miejsce przy miejscu. Możesz również unieść lekko powiekę za pomocą palca, aby dotrzeć do rzęs od spodu. To świetny sposób, aby rzęs było optycznie więcej.

Dla łatwiejszego wykonania kreski podziel ten proces na etapy:

  1. Zacznij od zewnątrz i skrzydełka kreski. Aby określić kąt pod jakim powinna wychodzić z zewnętrznego kącika wystarczy przyłożyć pędzel tak, aby był przedłużeniem kierunku w jakim wychodzi ku górze dolna linia rzęs. Kreska ma być jej kontynuacją.
  2. Zacznij od narysowania skrzydełka wyciągając je w kierunku końca brwi. Staraj się połączyć kreskę z linią rzęs. Na tym etapie określasz również długość kreski.
  3. Aby troszkę ułatwić sobie zadanie przeciągnij linię, która zamknie kreskę. Zacznij od końca skrzydełka i połącz je z linią rzęs w taki sposób, aby utworzył się trójkącik. Najlepiej zbliżyć się w kierunku środka powieki.
  4. Teraz połącz trójkąt z resztą linii rzęs. Zacznij od malowania kreski w wewnętrznym kąciku i wyciągnij ją w ten sposób, aby połączyła się z linią trójkąta. Powstały kontur wypełnij eyelinerem.

Jest to szybki i łatwy sposób na wykonanie precyzyjnej kreski. Jeśli początkowo pojawią się jakieś problemy, możesz wykonać wyżej wspomniane kroki kredką i na powstały zarys nałożyć eyeliner.

Istnieje jeszcze jeden sposób – zrób malutkie kropeczki wzdłuż linii rzęs i połącz je eyelinerem.

Pamiętaj: narysowanie idealnej kreski wymaga ćwiczeń!

kreska na powiece jak ja wykonac krok po kroku