Tkanina materacowa, wbrew pozorom, to ważny element, który może wpłynąć na zdrowy sen. Jest ona uzupełnieniem, ale na tyle kluczowym, że warto zastanowić się nad jej wyborem. Dzięki temu możemy cieszyć się lepszym snem, a rano będziemy bardziej wypoczęci. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę?

Materiał wykonania

Wybierając sam rodzaj materiału, warto skupić się na jego dopasowaniu do konstrukcji materaca. Przede wszystkim warto szukać materiałów naturalnych i niesyntetycznych. Pozwalają one na lepszą cyrkulację powietrza i sprawiają, że sen jest zdrowszy. Rodzaj materiału ma też wpływ na odczucie miękkości całego materaca. Warto również pamiętać aby dobierać tkaninę odpowiedniej grubości, a także, aby regularnie czyścić powierzchnię całego materaca. Dzięki temu, będzie można wydłużyć czas użytkowania i utrzymać estetykę na wysokim poziomie.

Splot

W splocie chodzi o komfort użytkowania całej tkaniny. Czasami warto zdecydować się na splot o dość grubych oczkach, który będzie lepiej dopasowywał się do struktury danego produktu. Z drugiej strony może być mniej wygodny, zwłaszcza, gdy nasz materac jest typowym modelem sprężynowym.

Wykonanie

W wykonaniu najważniejsza jest precyzja i dbałość o szczegóły. To praktyczne sprawdzenie jakości splotów, dobrania odpowiednich materiałów oraz dopasowania do samego materaca. W wykonaniu liczy się perfekcyjne zgranie powłok tkaniny.

Krótki poradnik, jak wybrać najlepszą tkaninę materacową

Przeznaczenie

Nie każda tkanina nada się do każdego rodzaju materaca. Należy więc dokładnie sprawdzić czy na przykład bambus będzie pasował do materaca sprężynowego, podbitego pianką. Wszystko zależy od producenta materaca oraz samej tkaniny.

Każdy materiał ma inną gramaturę, która wpływa na jego zachowanie po obiciu materaca. Ma to przełożenie na układanie się, wygodę oraz miękkości. W przypadku bambusa możemy mieć do czynienia nawet z 350 gramami na metr kwadratowy. Tkaniny na materac jedwabne czy bawełniane to zwykle gramatura na poziomie 320 gramów na metr kwadratowy, natomiast stosunkowo mniej wykazują tkaniny takie jak kaszmir.

Artykuł współtworzony z https://sklep.kameleon.pro/