Wielu osobom kulki gejszy kojarzą się jedynie z erotycznym gadżetem, który umieszcza się w kobiecej pochwie. No właśnie ‒ i co dalej? Kulki gejszy pojawiają się m.in. w filmie „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, ale tam także niewiele się o nich mówi. Brak wiedzy na temat tego znanego już od IV wieku n.e. akcesorium może sprawić, że wyrobimy sobie na jego temat błędną opinię. Zatem, kiedy przydają nam się kulki gejszy?

Kulki dopochwowe do ćwiczeń

Warto wiedzieć, że dla wielu kobiet kulki gejszy to nie gadżet erotyczny, ale akcesorium zdrowotne. Są to bowiem kulki do ćwiczeń mięśni kegla. Wytrwałe treningi pozwalają wzmocnić wewnętrzne mięśnie i pokonać między innymi takie dolegliwościami jak nietrzymanie moczu.

Kulki waginalne używane są też przez kobiety po naturalnym porodzie, dzięki czemu mogą one szybciej cieszyć się powrotem do najlepszego seksu. Nie można jednak zapominać, że poza właściwościami medycznymi kulki dla kobiet mogą być źródłem przyjemności, lepszych orgazmów i elementem zabaw erotycznych. Można ich używać podczas masturbacji, a także w czasie stosunku, co może znacznie wzmocnić doznania.

Jak wybrać kulki gejszy?

Kulki gejszy Luna Noir

Decydując się na ich zakup, dobrze jest poznać modele, sprawdzić ich rozmiar oraz materiał, z jakiego je wykonano. Powszechnie w sprzedaży możemy spotkać się z kulkami z silikonu medycznego, plastiku ABS oraz stali chirurgicznej, ale pojawiają się też inne, na przykład szklane.

Wybierając odpowiedni model, zwróćmy uwagę na sznureczek do wyciągania. Powinien on być wykonany z silikonu lub innego materiału, który jest hipoalergiczny i nie pozwala, by rozwijały się na nim bakterie. Jest to niezwykle ważne dla naszego zdrowia.

Najczęściej zadawanymi pytaniami, które pojawiają się przed zakupem kulek, są:

  • Jedna kulka czy może dwie lub trzy? ‒ Jedna kulka przeznaczona jest dla początkujących kobiet, które dopiero zaczynają ćwiczyć mięśnie kegla. Pojedyncze modele zalecane są także przy tyłozgięciu szyjki macicy oraz przy opadaniu narządów wewnętrznych. Dwie kulki są przeznaczone dla kobiet o typowej budowie ciała, a także dla tych, które rodziły w naturalny sposób.
  • Małe czy duże? ‒ Małe kulki to takie o średnicy mniejszej niż 3 cm, duże to te o średnicy około 3,5 cm. Pierwsze są dla kobiet przed trzydziestką, z wąską i ciasną pochwą i mocniejszymi mięśniami kegla. Te drugie, podobnie jak w przypadku kulek podwójnych, stworzone zostały z myślą o kobietach po trzydziestym roku życia, o normalnej budowie oraz tych, które rodziły naturalnie. Takie kulki gejszy kupimy na przykład na KinkyWinky.pl.
  • Kulki lekkie czy ciężkie? ‒ Zaczynając przygody z kulkami, dobrze jest sięgnąć po te lżejsze, cięższe mogą bowiem po prostu wysuwać się z pochwy. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie progresywnego zestawu, który składa się z kilku rodzajów kulek. Dzięki temu dopasujemy je do nas na każdym etapie ćwiczeń.
  • Jak dbać o kulki? ‒ Najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie podczas ich wkładania, dlatego dobrze zadbać o odpowiedni lubrykant. Warto też kupić żel antybakteryjny do gadżetów erotycznych i umyć kulki po ich użyciu.

Cleaner ‒ antybakteryjny i antygrzybiczny preparat do kulek gejszy

Jak długo stosować kulki i jakich efektów się spodziewać?

Sekret kulek gejszy tkwi w systematyczności naszych ćwiczeń. Codzienne regularne używanie ich przez około 30 minut sprawi, że nasze mięśnie staną się mocniejsze już po kilku, kilkunastu tygodniach. Pamiętajmy, kulki mogą i powinny być stosowane podczas codziennych zajęć. Można je nosić w czasie ćwiczeń, spaceru, w pracy. Ich działanie zależne jest właśnie od ruchu, podczas którego dzieje się magia.