Zimowe miesiące, w szczególności grudzień i styczeń, to czas wielkich wyprzedaży. Chętnie korzystamy z rabatów, promocji i w szale zakupowym sprawiamy sobie mniejsze i większe przyjemności, nawet jeśli nie są to rzeczy pierwszej potrzeby. Choć nabywamy przede wszystkim ubrania, obuwie, dodatki, kosmetyki czy produkty gospodarstwa domowego, nie zapominamy o ogrodzie. Czy zima to dobry czas, by rozważyć zakup mebli ogrodowych?

Gdy lubimy zmieniać zieloną architekturę

Gdy ogrodem cieszymy się już kolejny sezon i z nieskrywaną radością czekamy na pierwsze promienie słońca pozwalające na pracę nad złocistą opalenizną, wybór mebli ogrodowych jest dla nas stosunkowo prosty. Mamy zwykle miejsce na ich przechowanie, dlatego zimowa pora w niczym nie przeszkadza, by wziąć się za ich wybieranie. Co więcej, skoro mowa o gorącym okresie wyprzedaży, nie sposób nie znaleźć sklepów z meblami ogrodowymi, które oferują atrakcyjne ceny.

Dzięki temu można rokrocznie odświeżać wystrój ogrodu, o ile pozwala na to budżet. Znajdzie się jednak grupa wymagających użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie stagnacji nawet względem aranżacji małej architektury ogrodowej. Dla nich grudzień i styczeń to gratka! Idealny czas na zakupy, bo poza wyprzedażami lub niższymi cenami stałego asortymentu, można liczyć na przedsprzedaż nowych kolekcji.

Przedsprzedaż jest z kolei świetnym rozwiązaniem dla osób, które w porze wiosennej lub letniej dopiero planują przeprowadzkę do nowego domu, i chcą mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, włącznie z ogrodową aranżacją. Przeważnie takie zakupy oznaczają, że za wybrane meble, które pojawiają się realnie w ofercie dopiero za kilka miesięcy, przyjdzie uiścić jedynie zaliczkę, a resztę kwoty po ich odbiorze. Odpada problem przechowywania mebli, a gdy te są już wybrane, można wziąć się za poszukiwania pozostałych elementów wyposażenia do ogrodu.

W sklepach stacjonarnych czy internetowych?

Zarówno w jednych, jak i drugich oferta w porze zimowej jest nieco okrojona. Na wyprzedaży pojawiają się głównie produkty posezonowe lub właśnie te, które dopiero wejdą do oferty w największym sezonie zakupowym. Mimo tego znalezienie wymarzonych mebli ogrodowych, nie jest zadaniem niewykonalnym. Gdzie jednak udać się na zakupy? Szukać stacjonarnie, a może przez Internet?

Zakupy stacjonarne mają tę zaletę, że meble można obejrzeć na żywo, dotknąć, ocenić rozmiary, kolory. Czasami to, co widziane na zdjęciu w rzeczywistości okazuje się nie spełniać wymagań użytkowników. Nie musi tak być, ale takie ryzyko trzeba mieć na względzie. Druga strona medalu to ta, kiedy to sklepy stacjonarne mają naprawdę ubogą ofertę. W sieci zaś od punktów ze sprzedażą online aż się roi. Ceny są często niższe w miejscowych sklepach, a wybór – mimo że okrojony – znacznie większy. Poza tym, o ile zimowa pora zachęca do podziwiania ośnieżonych szczytów gór lub malowniczo zamarzniętych jezior, o tyle wędrówki po sklepach w mrozie i w czasie intensywnych opadów śniegu, nie napawają optymizmem. Do Internetu można siąść o dowolnej porze, z kubkiem ulubionego napoju w dłoni przeglądając ofertę kolejnych sklepów.

Na co zwracać uwagę

Atrakcyjnej ofercie mówimy zdecydowane tak, ale wciąż bazując na zdrowym rozsądku. Niekiedy za niską ceną nie idzie oczekiwana jakość, a to ona decyduje o tym, czy estetyka wybranych mebli ogrodowych nie okaże się być jednorazówką, na krótki sezon.

Warto również zwracać uwagę na elementy, takie jak gwarancja, sposób dostawy, możliwość zwrotu towaru czy warunki reklamacji. Nie bez znaczenia pozostaje siedziba stacjonarna wybranego sklepu, bo czasami to, co widziane w Internecie i oferowane w niższych cenach, przed zakupem użytkownicy chcą zobaczyć na własne oczy. Zatem im bliżej, z dobrym dojazdem, tym lepiej!

Zakupy mebli ogrodowych mają być i zdecydowanie mogą być przyjemnością. Przemyślane, zaplanowane gwarantują wybór oferty, która pod każdym względem będzie spełniać oczekiwania wszystkich użytkowników mebli ogrodowych. Nie sposób bowiem postawić na niską cenę nie zwracając uwagi na całą resztę. Mimo wszystko koszty powinny iść w parze z jakością i estetyką. Mała architektura ogrodowa potrzebuje wyeksponowania i zachowania harmonii, a nie aranżacyjnego chaosu. Zima to dobry czas na przemyślenie, w jaki sposób ma się prezentować ogrodowa przestrzeń, a w to wlicza się zakup mebli ogrodowych i pozostałych elementów wyposażenia.

Więcej informacji o meblach ogrodowych można znaleźć na stronie Bazkar.pl.