Rynek medycyny estetycznej rozwija się w błyskawicznym tempie. Zapoznać się z wiedzą na temat zabiegów kosmetycznych oraz podnieść swoje kwalifikacje pozwolą wysokiej jakości szkolenia specjalistyczne.

Dobry zabieg kosmetyczny zaczyna się odwłaściwie przeprowadzonego wywiadu z klientem. Poznanie problemów, preferencji i oczekiwań pacjentki jest kluczem do sukcesu w medycynie estetycznej. Właśnie na wywiad, poza nauką praktyczną, stawiają kursy kosmetyczne organizowane przez Skinmedicine. Szkolenia są kierowane do lekarzy i kosmetologów.

Rodzaje szkoleń

Skinmedicine oferuje kilka rodzajów szkoleń: usta, wypełniacze, volumetria, peelingi medyczne, mezoterapia igłowa oraz szkolenia pakietowe. Na kursach dotyczących ust kursant poznaje techniki wypełniania i konturowania warg, szkolenie z wypełniaczy uczy jak likwidować bruzdy i zmarszczki w obrębie twarzy, nauka volumetrii pozwoli dokonać modelowania i korekty: oczodołów, policzków, linii żuchwy, bródki, okolic skroni i nosa. Na kursie z mezoterapii igłowej kursant dowie się jak zadbać o twarz, szyję, dekolt i dłonie klientki, a szkolenie z peelingów medycznych dostarczy wiadomości o poprawie jakości skóry twarzy i ciała.

Zakres szkoleń

Wszystkie szkolenia kosmetyczne organizowane przez Skinmedicine prowadzone są w małych, kilkuosobowych grupach. To pozwala instruktorowi poświęcić każdemu z uczestników szkolenia maksymalnie dużo uwagi. Zarówno podczas części teoretycznej kursu, jak i podczas zajęć praktycznych. W trakcie wykładów teoretycznych na każdym ze szkoleń uczestnicy przyswajają nie tylko specjalistyczną wiedzę związaną z tematyką danego kursu, ale również naukę ogólną. To dotyczy zasad znieczulenia, rodzaju dostępnych na rynku preparatów, zasad doboru używanych środków, a także wskazań i przeciwwskazań do zabiegów. Druga część trwających przez 6-8 godzin (w zależności od rodzaju) kursów kosmetycznych jest poświęcona zajęciom praktycznym. Kursanci, pod okiem doświadczonego instruktora, wykonują zabiegi na modelkach.

Po szkoleniu

Wszystkie kursy oparte są o autorską metodę prowadzenia szkolenia. Jako jednostka zarejestrowana i certyfikowana przez Rejestr Instytucji Szkoleniowych w Polsce, Skinmedicine po zakończonych szkoleniach wydaje uczestnikom imienne certyfikaty poświadczające nabyte umiejętności. Wszyscy kursanci mają także możliwość korzystania z Programu Partnerskiego, który dostarcza świeżych doniesień dotyczących kosmetologii medycznej i medycyny estetycznej. Więcej informacji na temat szkoleń kosmetycznych prowadzonych przez Skinmedicine można uzyskać na stronie internetowej skinmedicine.pl