Kwas hialuronowy stosowany jest w kosmetyce, ponieważ ma właściwości odmładzające. W medycynie zaś stosowany jest w kilku dziedzinach. Stosuje się go między innymi w leczeniu chorób nowotworowych czy reumatoidalnego zapalenia stawów. Jednak najbardziej znany jest z zastosowania w medycynie estetycznej.

W naturze człowieka…

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, jednak z wiekiem nam go ubywa. Tak powstają zmarszczki. Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się dobrym wyglądem naszej cery, warto uzupełniać braki tego składnika. Na szczęście istnieją metody produkowania kwasu hialuronowego. W drogeriach pełno jest kosmetyków zawierających ten eliksir młodości. Warto poszukać takich kremów, maseczek czy kapsułek. Najczęściej poleca się je stosować ok. 25 roku życia – średnio właśnie wtedy zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki utraty kwasu hialuronowego w skórze.

Estetyczny hit

Użycie kwasu hialuronowego zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry, a także jej ujędrnienie. Może również łagodzić stany zapalne. W medycynie estetycznej preparat ten używany jest do takich zabiegów jak: wypełnienie zmarszczek na twarzy, szyi czy dekolcie czy nawet do wypełnienia blizn. Również stosuje się go do powiększania ust. Zapewnia poprawę stanu naszej skóry na kilkanaście miesięcy – wszystko zależy od tego, jaką ilość kwasu hialuronowego zastosuje lekarz podczas zabiegu. Efekt widoczny jest niemal natychmiastowo.

t3

Ile kosztują zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego? Ich koszt nie należy do najniższych. W zależności od tego czy interesuje nas zabieg wypełnienia zmarszczek czy wypełnienia i modelowana policzków, w klinikach medycyny estetycznej w Lublinie ceny zaczynają się od 700 czy nawet 1000 zł. Czy warto? Efekt zobaczymy od razu po zabiegu, który poprawia wygląd na dłuższy czas. Dodatkowo warto pamiętać, że możliwość wystąpienia jakichś powikłań jest minimalna, a po użyciu kwasu hialuronowego rzadko pojawia się reakcja alergiczna.