Kwiaty na Walentynki to bezpieczne rozwiązanie – większość z nas lubi być obdarowywana, a bukiet pachnących kwiatów długo będzie przypominał o tym, jak bardzo partner się postarał. Zapytaliśmy pracowników kwiaciarni internetowej e-kwiaty.pl, jakie kwiaty najlepiej wręczać jako dowód miłości – dyskretnie podsuń ten poradnik swojemu partnerowi i trzymaj kciuki!

Przede wszystkim – wybierz kwiaty, które lubi Twoja Druga Połówka

Kwiaty na Walentynki muszą pasować do obdarowywanej osoby. Na nic zda się olśniewający bukiet czerwonych tulipanów w sytuacji, gdy partnerka najzwyczajniej w świecie preferuje kolor różowy (bądź bardziej podoba się jej zapach frezji czy róż). Dlatego, zanim zaczniesz wybierać bukiet zastanów się, jakie kwiaty sprawią obdarowywanej najwięcej radości!

Róże na Walentynki – tak, ale!

Bukiet czerwonych róż to klasyk. Zwłaszcza róże w kolorze czerwonym zadomowiły się w naszej kulturze jako wyraz głębokiej, trwałej miłości. Wierność i przywiązanie natomiast najlepiej wyrażą róże w kolorze błękitnym. Na podziękowania i okazanie wdzięczności warto sięgnąć po białe róże.

Ostrożność należy zachować kupując żółte róże – kwiaty w tym kolorze symbolizują negatywne uczucia, przede wszystkim zazdrość. Dlatego, jeśli możesz, raczej sięgnij po inny kolor róż, a przynajmniej połącz róże żółte i czerwone – taka mieszanka bowiem oznacza radość.

Tulipany – wiosennie

Tulipany jako kwiaty na Walentynki to również popularny wybór. Ponieważ są to kwiaty nieodmiennie kojarzone z wiosną, wniosą do domu świeżość i dyskretny urok. Pamiętaj jednak, że kolory tulipanów niosą identyczny przekaz co w przypadku róż. Czerwone oznaczają miłość, natomiast tulipany żółte wyrażają zazdrość i inne negatywne emocje. Co ciekawe, tulipany zdobyły swoją pozycję na rynku kwiatów w XVI wieku, kiedy Europa wręcz oszalała na ich punkcie! Od tego czasu są stale obecne w kwiaciarniach i nic nie wskazuje na to, by miały stracić na popularności.

Frezje – z szacunku bądź jako zaproszenie do zabawy

Frezja oznacza przede wszystkim uznanie i szacunek. Jednak wręczana kobiecie może również oznaczać zaproszenie do flirtu, należy więc wykazać się ostrożnością! Oczywiście i w przypadku frezji obowiązuje zasada, że żółte kwiaty raczej nie nadadzą się jako prezent.

Kwiaciarnie stacjonarne czy internetowe?

Wybór odpowiedniego gatunku kwiatów to jednak dopiero połowa sukcesu. Zrealizowanie wymarzonego bukietu dobrze jest powierzyć dobrej kwiaciarni. Jeśli więc masz zaprzyjaźnioną kwiaciarnię w swoim sąsiedztwie, zarezerwuj odpowiedni bukiet (wraz ze strojeniem rzecz jasna) i opłać go zawczasu, by uniknąć problemów – w Walentynki kwiaciarnie przeżywają oblężenie, i wiele z nich jeszcze przed końcem dnia ma poważne braki w asortymencie.

Interesującą alternatywą są kwiaciarnie internetowe. Tam z dostępnością nie powinno być problemów, o ile odpowiednio wcześnie złożysz zamówienie. Co ważne, masz tutaj dodatkowy atut – zaskoczenie. Jeżeli wchodzisz do domu z kwiatami, partnerce wyda się to naturalne. Jednak jeśli wejdziesz z pustymi rękami, a kwiaty magicznie pojawią się po chwili, zaskoczenie murowane! Jeśli miejsce pracy partnerki pozwala na małe szaleństwa, zamów bukiet z dostawą do firmy: nie ma nic przyjemniejszego niż piękny prezent od serca i zazdrosne spojrzenia współpracowników.

Informacje do artykułu dostarczyły kwiaciarnie internetowe Flora Lieferung oraz e-kwiaty.pl .