Porcelanowa zastawa stołowa to synonim elegancji i dobrego gustu. Z kolei kwiecista porcelana kojarzy się z eleganckim przyjęciami w najlepszym stylu. Zobacz, dlaczego warto postawić na porcelanę dekorowaną kwiatami.

Kwiecista porcelana – zacznij dzień w dobrym humorze

Ponoć nie opakowanie jest ważne, ale jego zawartość, jednak nie ma się co oszukiwać – poranna filiżanka kawy smakuje o wiele lepiej, jeśli jest to filiżanka porcelanowa, a nie ceramiczna. Jeśli dodamy do tego tradycyjne, kwieciste wzory, mamy prawo poczuć się jak na dworze królowej angielskiej. Dlaczego akurat tam? Bo to właśnie angielski styl preferuje kwiaty jako motyw dekoracyjny, nie tylko na porcelanie, ale nawet na ścianach, zaś angielskie róże uważane są za jeden z ładniejszych i bardziej pożądanych wzorów.

Kwiecista porcelana – jak na fotografii

Niewielki rozmiar porcelanowych kubeczków, filiżanek i talerzyków nie wyklucza uwzględnienia wszystkich szczegółów, jakie natura wyczarowała na kwiatach. Stąd, jeśli dobrze się przyjrzymy, zobaczymy na porcelanowych kwiatach wiernie odwzorowane słupki, pręciki i płatki kwiatów, przy czym każdy wygląda jak stworzony osobnym pociągnięciem pędzla. Bardzo często bowiem porcelana sprawia wrażenie ręcznie malowanej, a czasem faktycznie taka jest.

Subtelnie malowana porcelana to idealny pomysł na prezent, na przykład ślubny (Sprawdź propozycje sklepu porcelanaonline.pl).

Kwiecista porcelana – wybierz swój ulubiony styl

Anglicy lubią róże, ale my – Polacy – często skłaniamy się ku bardziej swojskim klimatom. Stąd na porcelanowych zastawach stołowych nie brak kwiatów, które możemy spotkać na naszych łąkach, choćby maków. Dla koneserów polecana jest porcelana malowana w kwiaty fuksji lub gardenii. Często powielanym motywem jest jaśmin. Wśród kwiecistych wzorów na porcelanie bardzo często pojawiają się drobne owady, motyle lub biedronki.

Porcelana malowana w kwiaty może występować w różnorodnej gamie kolorystycznej. Obok tej wiernie odwzorowującej naturę, mamy do dyspozycji jej różnokolorowe wariacje. Od wielu lat w modzie jest porcelana dekorowana odcieniami błękitu i granatu. Tu liczy się nie tylko kolor, ale i deseń, bo nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie w tych kolorach oddać sprawiedliwość wiosennym kwiatom.