Hybrydy od kilku dobrych lat cieszą się sporą popularnością wśród wszystkich miłośniczek manicure. Manicure wykonywany tą metodą jest znacznie trwalszy od standardowego, a same lakiery hybrydowe do paznokci dostępne w równie szerokiej i zróżnicowanej palecie kolorystycznej. Metoda ta cieszy się tym większym zainteresowaniem, że manicure hybrydowy możemy wykonać dziś nie tylko w salonie, ale także w domu, za pomocą produktów i akcesoriów przeznaczonych do domowego użytku.

Zalety lakierów hybrydowych. Jak długo utrzymują się na paznokciach?

Manicure hybrydowy cieszy się tak dużą popularnością głównie z powodu swojej znacznie lepszej trwałości. Każda z nas pamięta czasy, kiedy manicure należało odświeżać co kilka dni. Często zdarzało się także tak, że na starannie pomalowanych paznokciach odpryski pojawiały się zaledwie po kilku godzinach. Problemy te całkowicie wyeliminowały lakiery hybrydowe do paznokci, które pozwoliły raz na zawsze pożegnać się z odpryskami – prawidłowo wykonany manicure hybrydowy jest trwały oraz pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami przez nawet kilka tygodni!

Pierwsze lakiery hybrydowe były jednak dość problematyczne w aplikacji. W związku z tym, większość kobiet robiła manicure w salonie. Dziś to już także przeszłość – w sprzedaży, obok klasycznych, dostępne są bowiem także jednofazowe lakiery hybrydowe do paznokci, które nie wymagają stosowania bazy i topu. Manicure hybrydowy możemy wiec wykonać w znacznie krótszym czasie i co najważniejsze, zrobić to we własnym domu, kiedy tylko mamy na to czas i ochotę. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w potrzebne do wykonania hybryd produkty i lampę UV, aby stać się swoją osobistą stylistką paznokci.

Bezpieczny manicure hybrydowy. Jakich produktów używać?

Wraz z coraz większym zainteresowaniem manicure hybrydowym, narosło wokół niego także sporo mitów. Jeden z nich głosi, że stosowane na dłuższą metę hybrydy mogą okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia. Wszystko w związku z faktem, że lakiery hybrydowe wymagają utwardzenia lampą emitującą promieniowanie UV. Na szczęście, teoria ta nie została potwierdzona oficjalnymi badaniami.

Dla własnego bezpieczeństwa i dodatkowej ochrony skóry dłoni (ekspozycja na promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się przebarwień i przedwczesnego starzenia się skóry), warto stosować na dłonie kremy ochronne SPF przed manicure. Należy także korzystać z lamp znanych i cenionych producentów, które posiadają bezpieczne parametry w zakresie emisji promieniowania UV, a także wybierać markowe lakiery hybrydowe do paznokci, które nie zawierają w swoim składzie substancji potencjalnie niebezpiecznych dla naszego zdrowia.

Aby cieszyć się mocną płytką, należy natomiast prawidłowo zdejmować hybrydy. Proces ich ściągania znacząco bowiem różni się od zmywania klasycznego manicure, należy się więc z nim dokładnie zapoznać, jeśli chcemy aplikować hybrydy na własną rękę. Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli bezpiecznie cieszyć się wszystkimi zaletami manicure hybrydowego, który nadal pozostaje najlepszą alternatywą dla klasycznego manicure.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj