Przebarwienia mogą mieć bardzo zróżnicowane podłoże. Płytkie przebarwienia naskórkowe można niekiedy niwelować za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków lub peelingów chemicznych. Jednak przy głębszych lub bardziej utrwalonych przebarwieniach, należy sięgnąć po laser. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów polecanych przy różnego rodzaju zaburzeniach pigmentacji jest laseroterapia Alma Harmony XL.

Alma Harmony XL – co to za laser?

Trudno o drugą tak zaawansowaną i wszechstronną platformę laserową jak Harmony XL Pro. Urządzenie umożliwia skuteczną terapię niemal wszystkich problemów natury estetycznej – w tym zmarszczki, utrata jędrności, naczynka, przebarwienia, blizny i rozstępy. Kilka wyspecjalizowanych głowic laserowych operujących różnymi rodzajami światła umożliwia wykonywanie zaawansowanych, bezpiecznych zabiegów, których efekty są widoczne już od pierwszej sesji. Do usuwania przebarwień służą dwie głowice:  Dye-VL oraz iPixel.

 

Usuwanie przebarwień laserem Dye-VL

Laser Dye-VL emituje wąskopasmowe, pulsacyjne światło o mocy 500-600 nm, które charakteryzuje się wysokim stopniem absorpcji w melaninie i oksyhemoglobinie. Dzięki temu możliwe jest efektywne usuwanie zmian barwnikowych umiejscowionych w różnych głębokościach skóry. Światło dociera wyłącznie do punktów nagromadzonej melaniny nie wpływając na skórę pozbawioną przebarwień. Kontrolowane uszkodzenie komórek rozbija skumulowany barwnik i pobudza powstawanie nowych, zdrowych komórek w tym miejscu. Dzięki temu koloryt skóry zostaje wyrównany.

Usuwanie przebarwień laserem iPixel

Laser iPixel należy do laserów ablacyjnych, a więc działających zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach. W odróżnieniu od głowicy Dye-VL jego działanie opiera się o kontrolowane uszkodzenie skóry, w których m.in. doszło do zaburzeń produkcji melaniny. Głowica emituje światło o długośći fali 2940 nm, która wywołuje mikrouszkodzenia w skórze. Dochodzi do niszczenia chorych komórek i pobudzeniu skóry do regeneracji. Stymulacja kolagenu sprawia, że po zabiegu skóra szybko dochodzi do siebie i jest bardziej elastyczna i napięta.

Zabiegi laserowe, dostępne w klinice Beauty Address w Warszawie umożliwiają usuwanie melasmy,  przebarwień o charakterze pozapalnym czy powstających na skutek promieniowania słonecznego. Na konsultacji ze specjalistą, pacjenci mogą dowiedzieć się, który laser najlepiej sprawdzi się w przypadku określonego rodzaju przebarwień.