Guarana podwyższa wytrzymałość, co pozwala dłużej trenować i spalić więcej tłuszczu. Przed wysiłkiem – odświeża. Gdy jesteśmy zmęczeni – pobudza do działania, stosuje się ją jako środek stymulujący. Jest bardzo przydatna przy krótkim i beztlenowym treningu. Natomiast przy tlenowych i dłuższych wysiłkach, dzięki spalaniu tkanki tłuszczowej oszczędza glikogen magazynowany w wątrobie i mięśniach. Podczas stosowania diety zmniejsza uczucie głodu. Dodatkowo, wspomaga metabolizm, przetwarzanie tłuszczów i węglowodanów.

Być może teraz zastanawiasz się: czym jest guarana?

Paulinia guarana – potocznie: guarana, jest pnączem. W zasadzie przypomina ono lianę. Może osiągnąć wysokość 12m. Łodygi ma mocno wyżłobione, liście duże. Roślina ta ma małe, białe albo żółte kwiaty, które wyrastają w kątach liści zbierając się w duże kwiatostany. Owoce to kapsułki z jednym, czarnym, dużym ziarnem. Znajduje się ono w mięsistej czerwonej skórce. Owoce, które są dojrzałe pękają, a ziarno wydostaje się na powierzchnię. To właśnie te nasiona są gromadzone. Powinno się je zbierać zanim opadną na ziemię. Nastepnie nasiona są prażone, pozbawiane skórki i kruszone.

Guarana została odkryta przez botanika pochodzącego z Niemiec, Paulliniego. To właśnie o jego nazwiska pochodzi nazwa botaniczna tej rośliny. Natomiast nazwa guarana pochodzi od Indian – Guaran, na których terenie została odkryta. W ich języku „gua-ra-na” to „wielkie drzewo lasu”. Paulinia występuje w Amazonii. To Indianie zamieszkujący ten teren od tysięcy lat wykorzystują ją i jedzą na wiele sposobów.  Europa poznała guaranę dzięki misjonarzowi Bettendorfowi. Ludzi znali jej właściwości pobudzające, więc zaczęli robić analizy chemiczne w celu poznania składu jej nasion. W ten sposób odkryta została guaraniny, zwana dzisiaj kofeina.

Jakie są zalety guarany?

Po pierwsze i najważniejsze, guarana zawiera dwa razy więcej kofeiny niż ziarna kawowca. Oprócz tego zawiera także teobrominę i teofilinę. Ogromną zaleta guarany jest to, że uwalnia substancje pobudzające przez wiele godzin od czasu jej spożycia. Dodatkowo guarana ma mniej szkodliwe działanie na nasz organizm niż kawa. Aby zasilić efekt guarany wystarczy dodać kilka kropel soku z cytryny.

Guarana posiada właściwości antybakteryjne oraz antyoksydacyjne. Jako diuretyn usuwa obrzęki poprzez zwiększone działanie. Co więcej stymuluje porost włosów, dzięki jej wpływowi na komórki mieszków włosowych.

Dodatkowo badacze przekonują, że nasiona mogą być doskonałym środkiem konserwującym preparaty spożywcze, ale również kosmetyczne i farmaceutyczne. Stosowana jest do produkcji: balsamów wyszczuplających i antycelullitowych, preparatów ujędrniających, ser do modelowania twarzy oraz żeli pod oczy przeciwko obrzękom.

Środek ten stosowany jest również przez osoby odchudzające się, ponieważ guarana ma zdolności termogeniczne, które przyspieszają przemianę materii oraz przyspiesza zamianę substratów tłuszczowych na energię.

Jak długo powinno się pić guaranę?

Wszyscy, którzy zaczęli używać guaranę, nie chcą przestawać. Używają jej ciągle, ponieważ dzięki temu czują się lepiej, są bardziej wypoczęci i mają więcej energii. Stosują ja regularnie. Jeśli pijesz dużo kawy bo potrzebujesz pobudzenia, proponuje eksperyment. Zamiast porannej kawy pij porcję guarany przez 30 dni. Zobaczysz czy czujesz się lepiej i nie potrzebujesz już kawy żeby nie czuć się ospałym i pozbawionym witalności. Jeśli po tym czasie będziesz miał ochotę napić się kawy to nie odmawiaj sobie. Napij się kawy jeśli sprawia Ci to przyjemność lub do towarzystwa. Ale obserwuj efekty picia guarany zamiast kawy przez miesiąc i wtedy są zdecydujesz co jest dla Ciebie lepsze.

Co jeśli zaczniesz używać guarany regularnie?

To proste – będziesz miał więcej energii przez cały czas, przestaniesz być przemęczony i w końcu zaczniesz dostrzegać uroki życia.

Twój świat przestanie kończyć się na pracy! Lepiej zniesiesz pośpiech w jakim żyjemy i poradzisz sobie ze stresem.

Zwiększysz swój metabolizm i odporność.

Podniesiesz swoją wydajność fizyczną i psychiczną.

Decyzja należy do Ciebie!

wKLHh6fLESeJAAAAABJRU5ErkJggg== www.cosdlazdrowia.pl
Jesteśmy importerami guarany w proszku. Zapraszamy do współpracy!