Leginsy damskie to bez wątpienia jeden z najwygodniejszych elementów kobiecej garderoby.  Jeszcze niedawno nosiły je jedynie małe dzieci i sportowcy, dziś dla wielu pań jest to wręcz obowiązkowa część garderoby, która zajmuje szczególne miejsce w ich szafie. Leginsy damskie mają w dzisiejszych czasach wiele różnych zastosowań, a odpowiednio dobrane, sprawdzą się zarówno w codziennej stylizacji, jak i podczas wieczornego wyjścia.

Leginsy damskie były niezwykle modne w latach 80-tych, ale szybko się od nich zdystansowano, nazywając kiczem. Dzisiaj w wielkim stylu powracają jednak do szaf współczesnych kobiet, bo panie coraz częściej doceniają ich wygodę. Nie mówiąc już o tym, że leginsy – dzięki różnorodności wzorów i kolorów – stanowią doskonały pomysł na uzupełnienie outfitu i mogą być noszone właściwie do wszystkiego.

extreme hobby leginsy damskie skull rose

Extreme Hobby leginsy damskie

Skąd ta moda?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że leginsy damskie pojawiły się w modzie już w latach 50-tych i 60-tych poprzedniego wieku, a to m.in. za sprawą Audrey Hepburn i Twiggy. Część osób uważa, że wywodzą się one od damskich pantalonów, których zadaniem było pilnowanie, żeby przypadkiem sukienka nie odsłaniała za dużo. Jeszcze inni podejrzewają, że początków leginsów należy raczej upatrywać w renesansie, a ich przodkiem są popularne w tamtym czasie męskie rajstopy. Jedno jest pewne: największą popularnością cieszyły się w latach 80-tych, co spowodowane było ogólnoświatowym szałem na aerobik. Z sal gimnastycznych szybko trafiły do mody ulicznej, ale wraz z nadejściem lat 90-tych popadły w niełaskę. Dziś leginsy damskie wracają do mody z całym dobrodziejstwem wzorów i kolorów. Na rynku znajdą się zarówno modele klasyczne, czarne, jak i w przeróżnych wzorach, np. w paski, kwiaty lub z motywami kosmicznymi – ta różnorodność sprawia, że bardzo łatwo stworzyć wiele różnych stylizacji.

extreme hobby leginsy damskie folk

Leginsy damskie, czyli wygodnie i kobieco

Leginsy wykonane są z lekkiego, rozciągliwego materiału, który idealnie dopasowuje się do ciała, pięknie podkreślając kształt kobiecych nóg. Dla jednych to zaleta, ale część kobiet postrzega to raczej w kategoriach wady, gdyż strój ten potrafi bezlitośnie obnażyć wszystkie niedoskonałości naszej sylwetki. Jak zatem nosić leginsy, żeby wyglądać dobrze? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że cienkie, półprzeźroczyste leginsy nie są spodniami i należy je traktować na równi z rajstopami czy bielizną. Dlatego nie powinno zakładać się do nich bluzek, które nie zakrywają bioder i pośladków. Generalnie leginsy warto łączyć z długimi swetrami typu oversize, bluzkami i tunikami. Jeżeli zaś chodzi o długość nogawki, to lepiej unikać leginsów, które kończą się w połowie łydki, ponieważ jedynie pogrubiają nogi.

extreme hobby leginsy damskie camo green

Leginsy damskie powinny znaleźć się w każdej szafie, gdyż nie krępują ruchów i są szalenie komfortowe. To idealna opcja dla wszystkich miłośniczek ruchu, bo dzięki idealnemu dopasowaniu do ciała, zapewniają pełną swobodę ruchu w trakcie wykonywania aktywności fizycznej. Zakładając leginsy trzeba jednak pamiętać o tym, żeby przypadkiem nie zestawić ich z nieadekwatnymi częściami garderoby, np. do skórzanych, lateksowych albo błyszczących leginsów warto dobierać stonowane, jednokolorowe góry, żeby nie przesadzić z błyskiem. Na co dzień dobrze prezentują się natomiast zestawienia leginsów damskich z kardiganami.