Legginsy – od kilu sezonów z pewnością przeżywają swój wielki comeback. Dla niektórych osób stanowią one obowiązkową część garderoby, a dla innych mogłyby w ogóle nie istnieć. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór zarówno kolorów jak i wzorów leginsów. Warto jednak wiedzieć jak je nosić, a jakich zestawień unikać.

Leginsy i tuniki

Leginsy stanowią idealne połączenie z tunikami. Tunika powinna być na tyle długa, aby zakryć biodra i pośladki. W zależności od okoliczności tunika może być elegancka lub sportowa. Zalecane jednak jest, aby tunika była luźna. Wystarczy, że leginsy są obcisłe.

Leginsy i mini-spódniczki

Obecnie modne jest łączenie leginsów z mini-spódniczkami. Połączenia takie najczęściej wybierają młode dziewczyny nosząc leginsy np. z jeansowymi spódniczkami. Do takiej „bazy” idealnie pasują krótkie topy oraz buty na płaskim obcasie. Mode i wygodne połączenie:)

Leginsy i sukienki

Sukienki i leginsy – takie połączenie także jest korzystne jeśli sukienka ma długość maksymalnie do kolan. Korzystnie wygląda zestawienie jednokolorowych leginsów do szerokiej, wzorzystej sukienki przewiązanej w pasie.

Jaki kolor leginsów wybrać?

Leginsy nie powinny „przyćmić” góry, gdyż stanowią one niejako dodatek do stroju, a nie jego podstawę. Dlatego też jeśli góra jest wzorzysta i kolorowa to dół powinien być najlepiej w jednym, stonowanym kolorze. Chyba, że bluzka/sukienka jest gładka wówczas bardziej możemy poszaleć z leginsami.

Jakie obuwie pasuje do leginsów?

Z kolei jeśli chodzi o obuwie to, w zależności od sytuacji, do leginsów pasują zarówno szpilki, baleriny jak i „cięższe” buty. Tak więc wszystkie chwyty dozwolone, trzeba jedynie wiedzieć co, z czym i kiedy można połączyć.

Generalnie stosuje się zasadę, że do obcisłych leginsów zakłada się obszerną górę. Jednakże w niektórych przypadkach dobrze wygląda także połączenie leginsów z obcisłym topem. Wybierając dany zestaw należy wziąć pod uwagę nie tylko okazję na jaką dobieramy strój, ale i własną sylwetkę … Pamiętajmy, że nie każdemu pasuje wszystko to, co jest modne…

Na zakończenie warto wspomnieć, że w świecie mody męskiej można ostatnio zauważyć duże zmiany jeśli chodzi o spodnie, bowiem coraz częściej mężczyźni noszą tzw. „spodnie rurki”. Mało tego, w garderobie męskiej zaczynają się powoli pojawiać także leginsy, które mają coraz więcej zwolenników wśród panów…. W Stanach Zjednoczonych noszą je już m.in.: Justin Bieber oraz Lenny Kravitz, a wszystko wskazuje na to, że już niedługo zagoszczą także na ulicach europejskich miast.

Tekst: Beata & dalia