Rano otwierasz szafę i kolejny raz dochodzisz do wniosku, że nie masz się w co ubrać. Patrzysz na zegarek, jesteś spóźniona. Nie masz czasu na obowiązkową poranną kawę, a co dopiero na podejmowanie modowych decyzji. Wybiegasz z domu w swoim standardowym komplecie. Byle szybciej i wygodniej. Wtapiasz się w tłum niewidzialnych kobiet, które w przysłowiowych bluzkach z cekinami i tonami różu na policzkach, pozostają niezauważone przez świat.

Myślisz, że to niesprawiedliwe uogólnienie. Teraz przypomnij sobie, ile razu wyszłaś z domu bez makijażu. Ile raz ubrałaś się w rozciągniętą bluzkę. Wreszcie ile razy zastanawiałaś się, dlaczego Twoje koleżanki wyglądają tak dobrze, a Ty wciąż pozostajesz niezauważona.

Coco Chanel, francuska projektantka i znana na całym świecie ikona mody, nigdy nie mogła zrozumieć, dlaczego kobiety wychodzą z domu bez poprawienia swojego wyglądu. Przecież nigdy nie wiadomo kiedy czeka Cię randka z przeznaczeniem. A wtedy trzeba wyglądać jak najlepiej. Z dnia na dzień nie staniesz się ikoną mody, ale stosując nawet kilka zasad, możesz być się taka, jak według Chanel kobieta być powinna: elegancka i wspaniała.

1. 'Prostota jest kluczem do prawdziwej elegancji’.

Złota zasada Chanel, która zawsze sprawdza się przy wyborze całego stroju i dodatków. Im mniej, tym lepiej. Nie musisz mieć na każdym palcu pierścionka, a szyi obwieszonej sznurami korali, by wyglądać elegancko. Wybierz te dodatki, które najlepiej pasują do kreacji. Masz do wyboru biżuterią, ozdoby do włosów, paski, torebkę, buty, a nawet makijaż! Zastanów się, które akcesoria lepiej dopełniają Twój strój, będą ciekawym akcentem. W końcu dodatki swoją krzykliwością nie mają odwrócić uwagi od ich właścicielki. Jak mawiała nasza ikona  'Ubierz nieodpowiednią kreację, zapamiętają kreację, ubierz się nienagannie, zapamiętają kobietę’.

2.’Na spotkanie z przeznaczeniem, zrób makijaż’.

Najczęstsze błędy przy makijażu to jego zupełny brak albo stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków. Czyli popadanie ze skrajności w skrajność. Makijaż jest po to, by podkreślić naszą urodę i dodać nam pewności siebie. Już samo wytuszowanie rzęs i użycie błyszczyka do ust sprawia, że czujesz się atrakcyjniejsza. A zajmuje to tylko minutę. Z kolei nadużywając podkład i korektor zamiast podkreślić urodę, możesz stworzyć nieatrakcyjną maskę. Pamiętaj, że w codziennym makijażu sprawdza się zasada 3 kolorów. By wyglądał on świeżo, nie mieszaj ze sobą za dużo cieni czy podkładów. Rada Chanel – mniej znaczy więcej,  ponownie świetnie się sprawdzi.

3. 'Najlepszym kolorem na całym świecie, jest ten, który wygląda na Tobie najlepiej’.

Co sezon zmieniają się trend i style. Raz modne są kolory pastelowe innym razem nasycone zielenie. Chcesz być na topie, ale nie pasują do ciebie modne odcienie żółci? Lepiej zastanów się, czy chcesz w ciemno podążać za trendami czy lepiej dobrać odcienie zgodnie z własną, wyjątkową urodą. Dobierz kolory ubrań zgodnie ze swoją karnacją, kolorem oczu i włosów. Wtedy bez względu na trendy, będziesz wyglądać świetnie. Dobrze dopasowane kolory pozwolą wydobyć z Ciebie to, co najlepsze.

4. 'Kobieta, która nie używa perfum, nie ma przyszłości’.

Każdy z nas ma swój unikatowy zapach, który w połączeniu z odpowiednimi perfumami, może dać zniewalającą zmysły mieszankę. Perfumy to coś więcej niż codziennie używany dezodorant. To owocowe wspomnienia lata, kwiatowy czar niewinnego romansu czy dusząca wariacja namiętności. Bez wątpliwości zapach pobudza zmysły, a odpowiednio dobrany może nawet przyciągnąć naszą przyszłość. Kiedyś pewna dziewczyna zapytała Coco Chanel, które miejsca powinno się spryskiwać, projektantka odpowiedziała: 'Perfumuj się tam, gdzie chcesz być całowana’.

5. 'Kobieta, która obcina włosy, ma zamiar zmienić swoje życie’.

Fryzura i stan naszych włosów to kolejna sprawa, o którą możemy zadbać by lepiej wyglądać. Cięcia, które poleca Chanel, przy wsparciu dobrego stylisty, mogą zupełni odmienić nasz wygląd. Jeżeli jednak nie wiemy, co zrobić z włosami, na początek warto zadbać o ich kondycję. Mocne, zdrowe i błyszczące włosy już same w sobie są ozdobą. Warto zainwestować w odpowiednią maskę i odżywkę dopasowaną do naszego rodzaju włosów. Pielęgnacja zewnętrzna powinna być wzmocniona odpowiednią dietą bogatą w witaminy A, E, H, F, C i witaminy z gruby B. Kaskada lśniących włosów na pewno pozytywnie wpłynie na Twoją samoocenę.

Wprowadź w życie chociaż kilka z tych zasad, a na pewno zbliżysz się do ideału mody jakim była Coco Chanel. Staranny makijaż, odrobina perfum, prostota i świat zobaczy nową Ciebie.