Współczesny design i zrównoważona moda – tej zimy modna to uczciwość oraz nieustanna świadomość. Marka Esprit postanowiła odnowić bliski kontakt z przyrodą, w wyniku czego powstała kolekcja ciepłych  swetrów  z tkaniny idealnej na zimowe temperatury- wełny. Ten naturalny materiał jest doskonałym połączeniem komfortu oraz zrównoważonego rozwoju. Świetnie przylega do ciała, jest miły w dotyku, a w dodatku całkowicie odnawialny i biodegradowalny!

Dlatego więc najnowsza kolekcja marki Esprit, która powstała w idei zrównoważonej produkcji, skupia się na wykorzystaniu cennych właściwości wełny. 

Elegancka, szmaragdowa zieleń minimalistycznego swetra doskonale współgra z ciemnymi jeansami, plisowanymi spódnicami, jak również z wytwornymi kreacjami. Natomiast kardigan w odcieniu delikatnego beżu idealnie pasuje do stylizacji business casual. Zarówno eleganckie, jak i casualowe swetry stworzone są z mieszanki wełny, która  w 43% składa się z merynosa. Wełna ta została wytworzona zgodnie z wytycznymi certyfikatu Responsible Wool Standards (RWS). Ciekawostka: do 2022 roku ponad 50% wykorzystywanej wełny przez markę Esprit może uzyskać certyfikat sygnowany przez RWS.

ESPRIT 129EO1I004 001 20 9999EUR

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że marka Esprit do stworzenia tej kolekcji wykorzystała ponad 3600 kg włókna wełny z recyklingu. 

Marka Esprit kontynuuje swoją politykę, której głównym celem jest dobro zwierząt. Traktując priorytetowo tę kwestię, stworzyła regulacje wykorzystywania wełny, które są zgodne z pięcioma filarami wolności ustanowionymi przez Radę ds. Dobrobytu Zwierząt Hodowlanych (FAWC). Dzięki temu zwierzęta mają zapewnione godne warunki, a ich hodowla jest pod ciągłą kontrolą. 

Biorąc pod uwagę dobrostan zwierząt i nie wyrządzanie im krzywdy w procesie produkcji, marka Esprit zrezygnowała z produkcji ubrań z króliczej (angora) oraz koziej (moher) wełny.