Tegoroczna kolekcja obuwia Lacoste Women na lato powstawała z myślą o ciepłej Kaliforni. Stawiając na luz i wyrafinowanie, projektanci Lacoste postanowili poszukać inspiracji w Los Angeles. Architektoniczne sylwetki, słodkie pastele oraz inspirowane stylem vintage tkaniny są zajawką nowej kolekcji, przywołującej modernistyczne dziedzictwo LA oraz stylu Art-Deco, wyblakłe glamour  i luźny plażowy klimat.

Z naciskiem na wzornictwo i jakość materiałów, nowa kolekcja espadryli, pumpów, sandałów i butów na koturnie to nowy wymiar słodkiej i słonecznej elegancji w wydaniu marki Lacoste.

Obuwie marki Lacoste dostępne jest w sieci salonów Sizeer oraz Symbiosis.

O Lacoste

Marka Lacoste powstała w 1933r., kiedy ikona tenisowego świata lat 20. – Rene Lacoste, zapoczątkował rewolucję w modzie obowiązującej na kortach. Zamiast klasycznej koszuli zaproponował koszulkę polo, która szybko stała się pozycją obowiązkową w garderobie zawodników.

Historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych logotypów świata sięga sportowego zakładu o teczkę ze skóry aligatora, który szybko został skojarzony przez prasę z niezwykłą walecznością zawodnika i zaowocowała nadaniem mu przydomku „Aligator”. Gad narysowany przez przyjaciela Rene Lacoste stał się znakiem rozpoznawczym tworzonej przez niego marki.

Legenda i wizjonerstwo sprawiły, że dziś Lacoste to prestiż świata wielkiej mody. W ofercie firmy znajdują się nie tylko kultowe polo, ale pełna kolekcja odzieżowa, buty, akcesoria i perfumy. Obuwie Lacoste, to jednocześnie sportowa elegancja i miejski szyk. Gwarancja najlepszej jakości i nowoczesnego wzornictwa. Krokodyl oznacza jeszcze coś – ponadczasowość, która sprawia, że modele doskonale wkomponowują się w stroje bez względu na okazję!

Tekst: Fashion PR