Kolekcja Levi’s® SS 2015 to powrót do korzeni. Główną inspiracją dla wiosenno-letniej odsłony Levi’s® stało się San Francisco, ojczyzna marki. Wszystko, co z San Francisco związane (mgła nad Ocean Beach, subkultury hipisów i bitników, ale też nowe technologie wypełniające ulice) znalazło swoje odbicie w kolekcji Levi’s® SS 2015.

Na to kim jesteś, wpływa to skąd pochodzisz, Twoja przeszłość, teraźniejszość i marzenia. Naszą inspiracją na sezon wiosna-lato 2015 jest San Francisco, ponieważ tam zaczęła się nasza historia – Jonathan Cheung, Dyrektor Designu marki Levi’s®.

Największy wpływ na kształt kolekcji miała bez wątpienia kalifornijska plaża Ocean Beach – mozaika cieni rozlewająca się przy zachodzie słońca wywarła na projektantach ogromne wrażenie, które później zostało przelane na nowe stylizacje Levi’s®. Ciepłe, naturalne kolory łączą się w nich z miękkimi gradientami, a łagodne przejścia przełamują kontrastowe akcenty w odcieniach niebieskiego, bordo, czerwieni i szarości.

Styl beachnik, będący połączeniem ruchu bitników i klimatu kalifornijskiej plaży, to kolejna propozycja kolekcji Levi’s® SS 2015. Proste, bawełniane i lniane tkaniny połączono tu z surferskimi pasami w stylu lat 60. – strzał w dziesiątkę!

W kolekcji damskiej projektanci Levi’s® sięgnęli do męskiej kolekcji i zapożyczyli z niej kilka akcentów. Podstawowy model, kultowe 501-ki CT stały się rasowymi boyfriendami, na kolejny sezon stając się ikonami kolekcji. Jeśli jednak wolisz coś bardziej dopasowanego, Levi’s® Skinny Jeans będą dla Ciebie idealne – najlepiej połączone z koszulkami z krótkim rękawem, luźną koszulą bądź oversize’ową bluzką. Męskie akcenty trafiły także do niezwykle kobiecej, burgundowej kurtce motocyklowej i kultowej kurtce Levi’s® Trucker w szalenie popularnym oversize.

Levi’s® 501® CT

W kolekcji Levi’s® SS 2015 nie mogło zabraknąć kultowego modelu 501. Przez kolejne dekady miłośnicy marki sami zmieniali swoje Levi’sy nosząc je do upadłego, podwijając, przecierając i łatając na tysiące sposobów. W tym sezonie projektanci Levi’s® sami zasiedli do pracy i lekko zmodyfikowali krój tej ikony marki – nieco poszerzyli je i zwęzili nogawki, nadając modelowi 501 boyfriend’owego rysu. Do tego 501-ki są dostępne w całej gamie odcieni inspirowanych mglistym niebem San Francisco, więc nie sposób nie trafić na coś idealnego!

Levi’s® x Sony

Inspirowana duchem San Francisco kolekcja Levi’s® na wiosnę-lato 2015 prezentuje także efekty współpracy z Sony Records, która ma pod swoimi skrzydłami wytwórnię Columbia Records. Dzięki tej współpracy projektanci marki Levi’s® mieli wgląd w archiwa, zawierające muzyczne grafiki. Tak powstała seria koszulek inspirowanych „S.F. sound”. Kolekcja została stworzoną z doskonałej jakości materiału i opatrzona rozpoznawalnymi i zabawnymi grafikami. Projekty te wyrażają miłość marki do muzyki i historyczne zaangażowanie w tę branżę.

Wiosenna kolekcja Levi’s® będzie dostępna w sklepach na początku stycznia 2015.