Decydując się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej wielu osobom zależy przede wszystkim na naturalnych efektach i niskiej inwazyjności zabiegu. Zapewne z tego właśni powodu coraz większą popularnością cieszą się nici liftingujące, dzięki którym modelować można nie tylko twarz, ale także inne części ciała – np. biust. Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące podbródek i nie tylko

W poszukiwaniu informacji na temat zabiegów nićmi liftingującymi, trafiliśmy do warszawskiej Kliniki Miracki, z której lekarze są ekspertami medycyny estetycznej znanymi w całej Polsce. Zgodnie z ich informacjami zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących działają dwojako – nie tylko mechanicznie podciągają tkanki, ale również pobudzają je do odbudowy. Na tego typu rozwiązanie decydują się najczęściej osoby, które skarżą się na:

  • utratę owalu twarzy, 
  • brak jędrności skóry twarzy, 
  • występowanie tzw. “chomików”, 
  • asymetrię rysów twarzy, 
  • opadającą skórę szyi, 
  • obwisłą skórę ramion, 
  • potrzebę liftingu skóry brzucha lub biustu. 

Działanie nici liftingujących opiera się głównie na mechanicznym podciąganiu tkanek. Efekty najczęściej utrzymują się ok. 2 lat, ponieważ w tym czasie materiał, z którego nici są wykonane, wchłaniany jest przez skórę. 

Jakie nici liftingujące na worki pod oczami?

Obecnie najpopularniejsze w Polsce są nici liftingujące Aptos, przeznaczone dla osób z niewielkim zwiotczeniem tkanek. Mają one zróżnicowaną budowę o wielokierunkowym ułożeniu haczyków, co przynosi bardzo dobre efekty przeciwstarzeniowe. Nici liftingujące Aptos wykonane są one z kwasu polimlekowego i kaprolaktanu, przyczyniających się do ich silnych właściwości stymulacyjnych, a poza tym są wchłanialne przez organizm. Eksperci Kliniki Miracki wykorzystują trzy typy nici liftingujących Aptos:

Nici APTOS NANO – nie mają one wypustów, ale są podwójnie skręcone na kształt warkocza. Wykorzystywane do najbardziej delikatnych zabiegów. Efektem liftingu jest wyrównanie powierzchni skóry oraz nadanie jej gładkości. Ponadto nici NANO zapewniają dodatkowy efekt – biorewitalizacji. 

Nici APTOS EXCELLENCE – zabiegi z wykorzystaniem tego rodzaju nici liftingujących polecane są przede wszystkim przy pierwszych oznakach starzenia. Bardzo dobre efekty przynoszą w obrębie czoła (linia ich wprowadzenia poprowadzona jest przy linii włosów, co czyni miejsce wkłucia niewidocznym). Efektem zabiegu jest uelastycznienie skóry, która staje się gładka, a procesy starzenia ulegają spowolnieniu. 

Nici APTOS LIGHT LIFT– to nici liftingujące, które tworzą silnie podtrzymujący szkielet, dzięki czemu utrzymują tkanki na ich pierwotnym położeniu. Dodatkowo kwas zawarty w niciach aktywuje rewitalizację i spowalnia procesy starzenia.

Jeśli nie nici liftingujące Aptos to jakie?

Warto podkreślić, że nici liftingujące Aptos, mimo że przynoszą rewelacyjne efekty liftingujące, nie są jedynymi dostępnymi na rynku. Przykładem są Nici liftingujące PDO, które w odróżnieniu od innych systemów nici, nie posiadają stożków ani haczyków podnoszących tkanki. Polidioksanon (PDO) to silne syntetyczne włókno, którego strukturę tworzą zwykle dwa skręcone stałe włókna (polifilament) lub specjalne jedno – monofilament, które, po pewnym czasie, rozpuszczają się w tkance. Polidioksanon jest zresztą materiałem powszechnie znanym i wykorzystywanym do produkcji szwów skórnych i podskórnych – to właśnie on odpowiada za efekt liftingu i widocznego odmłodzenia skóry. Wprowadzone pod skórę nici liftingujące PDO pobudzają w tkankach produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i lepiej nawilżona. 

Niezależnie od wyboru metody liftingu, warto zawsze skonsultować się z ekspertem, który podpowie, jakie zabiegi przyniosą najbardziej zadowalające efekty.