Pozornie może się wydawać, że zakup jakiejkolwiek lodówki poza podstawowym modelem to strata pieniędzy. Biorąc jednak pod uwagę, że sprzęt o dużej pojemności pozwala rzadziej jeździć na zakupy i ma funkcje, które ułatwiają codzienne czynności kuchenne, można dojść do wniosku, że taki zakup się opłaca.

Szukając w sklepie lodówki dla całej rodziny warto zwracać uwagę na jej wielkość, ale nie tylko. Niektóre modele zajmują dużo miejsca, ale w rzeczywistości nie mieszczą w środku więcej niż zwykła chłodziarka. Inne są zaprojektowane tak, by nie zajmować przestrzeni w małej kuchni, a mimo to pomieścić wszystkie zakupy. Przeglądając modele w niektórych sklepach internetowych można znaleźć tam oznaczenie pojemności części chłodzącej i zamrażającej. Im większa, tym bardziej praktyczny będzie taki sprzęt w dużej rodzinie.

Lodówki z dodatkowymi funkcjami dla dużej rodziny

Inteligentna lodówka z ekranem

Nowością są lodówki z wbudowanym ekranem. Na razie na polskim rynku w ofercie ma je chyba tylko Samsung z serią Family Hub. W przypadku zabieganych rodziców takie urządzenie może realnie ułatwić życie i zmniejszyć czas potrzebny na gotowanie czy robienie zakupów. Zobacz takie inteligentne lodówki z ekranem dostępne w sklepach. Wewnątrz lodówki jest kamera, która łączy się ze smartfonem. Dzięki temu będąc w sklepie można sprawdzić, czy jest jeszcze mleko i skontrolować datę przydatności do spożycia masła. Pozwoli to nigdy więcej nie zapomnieć o czymkolwiek w trakcie zakupów.

A to nie wszystko, bo lodówki tego typu mają na ekranie przeglądarkę internetową i książkę kucharską, co ułatwia przygotowanie potraw. Gdy czegoś zabraknie, lodówka automatycznie powiadomi o tym właściciela. Twórcy wyciągnęli też wnioski z tego, że sporo osób na drzwiach od lodówki przypina listę zakupów czy karteczki z przypomnieniami. Dlatego lodówki tego typu mają wbudowany kalendarz i notatnik. Można przypuszczać, że z czasem podobne modele wypuszczą też inni producenci AGD.

Lodówki z dodatkowymi funkcjami dla dużej rodziny

Ułatwienie w produkcji napojów i drinków

Warto szukać lodówki z opcją szybkiego chłodzenia lub zamrażania. Pozwala błyskawicznie zrobić sernik na zimno czy mrożoną herbatę. Inna praktyczna funkcja to dozownik wody na drzwiach lodówki. Wewnątrz sprzętu znajdują się urządzenia, które filtrują i chłodzą wodę. Do szklanki trafia więc smaczniejsza i o optymalnej temperaturze. To ciekawa możliwość, jednak warto pamiętać, że aby woda była dostarczona do lodówki, trzeba będzie podłączyć ją osobno do instalacji wodociągowej w domu. W nowym domu, gdy sprzęty są kupowane równolegle z przeprowadzaniem remontu, warto postawić na taki model. Jednak w małym mieszkaniu, gdy nie ma czasu na remont, konieczność przeróbek może być tylko dodatkowym obciążeniem dla domowników. Niektóre lodówki z dystrybutorem wody są też wyposażone w kostkarkę do lodu czy możliwość dodania do wody gazu. To dodatkowe ułatwienie przy dużej ilości dzieci, przydatne szczególnie podczas przyjęć i letnich dni. Mając takie inteligentne sprzęty w domu można zaoszczędzić sporo czasu przy okazji codziennych obowiązków.