Łóżko to niezwykły mebel, w którym spędzamy sporą część doby. To miejsce, w którym marzymy i odpoczywamy. Warto zatem zadbać o jego piękny i niepowtarzalny styl. Szczególnie zaś na uwagę na pewno zasługują łóżka w dawnym, antycznym stylu.

Antyczne łóżka drewniane dla koneserów dawnego stylu

Dlaczego akurat takie łóżka stylowe do sypialni uchodzą za naprawdę ciekawe? Otóż warto spojrzeć na kilka spraw. Przede wszystkim tego typu łóżka cechuje pewna ponadczasowa elegancja właściwa przedmiotom wykonanym w dawnym stylu.

Ponadto łóżka wykonane w dawnym stylu zawsze cechuje pewien charakter, stanowią one mocny akcent w domu, co pozwala nam zaznaczyć swoją osobowość. Pewne przykłady omówimy poniżej, jednak warto zaobserwować, że każdy styl w historii odzwierciedla pewien typ charakteru.

Nie można zapominać także o tym, że łóżka stylowe do sypialni wykonane na modłę retro roztaczają wokół siebie absolutnie wyjątkową atmosferę elegancji i piękna.

Precyzja wykonania, solidność, absolutny brak minimalizmu i wytworność sprawiają, że meble te idealnie nadają się do każdego domu. Oczywiście trzeba jeszcze choć trochę wspomnieć o tym, że są one w pełni praktyczne, komfortowe i wygodne.

Jakie kolory łóżek sypialnianych warto wybrać?

Wiemy już, że retro łóżka to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Pozostaje jednak jeszcze kwestia tego, które z nich warto wybrać? Otóż na pewno godne uwagi są poniższe modele.

1) W pełnej przepychu bieli

Barok to styl, który zawsze zachwyca nas swoją wytwornością i luksusem. To łóżko malowane na biało, z wieloma złoceniami wprowadza do każdego wnętrza prawdziwie książęcą atmosferę. Nieco ciężkie wrażenie bogactwa łagodzą tu finezyjne nóżki i figlarnie zakręcone ornamenty pozłacane. Złoto oczywiście buduje wrażenie przepychu a biel nieco je tonizuje.

lozko drewniane w stylu kolonialnym

2) Drewniane i naturalne łóżko rustykalne

Zupełnie zaś inaczej prezentują się łóżka wykonane na modłę rustykalną, które roztaczają wokół siebie aurę swojskości i prawdziwego domowego ciepła oraz spokoju.

Takie właśnie będzie różowe drewniane łóżeczko dla dziewczynki – rustykalne rzeźbienia, naturalne drewno pomogą jej znaleźć harmonię i spokój a baśniowe rysunki przeniosą w zaczarowany świat.

rozowe lozeczko stylowe do pokoju dziewczynki

3) Egzotycznie i tajemniczy, czyli łóżka kolonialne

Ciekawie także prezentują się zawsze w domu meble kolonialne. Łączą one w sobie w magiczny sposób brytyjską schludność z egzotyczną figlarnością i tajemnicą.

Ciemne, egotyczne drewno, delikatne rzeźbienia, prosty angielski krój z dodatkiem dalekowschodnich materiałów to cechy charakterystyczne takiego łóżka.

biale lozko barokowe

Źródło: https://punktmeblowy.pl