Łóżko to bardzo ważny mebel. Ma zapewnić swoim użytkownikom właściwy wypoczynek. To istotne dla zdrowia. Większość osób, które przymierzają się do zakupu tego mebla chce również, aby łóżko dobrze komponowało się ze stylem całej sypialni. Sprawą jeszcze ważniejsza jest jednak to, aby zostało ono wykonane z dobrej jakości materiałów i z naciskiem na właściwe i staranne wykończenie. Wie o tym dzisiaj każdy szanujący się producent łóżek, któremu zależy na zadowoleniu kupujących.

Kiedy liczy się jakość

Jeżeli dla danej osoby najważniejsza jest jakość łóżka, osoba ta będzie długo przeglądała dostępne oferty. Każdy ma jednak pewne wyobrażenie co do tego, co jest ładne i estetyczne. Połączenie wysokiej jakości i konkretnej estetyki bywa czasem trudne. Wydając na łóżko konkretną kwotę, każdy chce otrzymać w cenie jak najbardziej optymalną kombinację odpowiedzi na swoje oczekiwania.

Szukając gotowych już łóżek w sklepach, dostaje się pewien wachlarz możliwości. Łóżka bywają jedno – i dwuosobowe, są wykonane z różnych materiałów, ale i powodują potrzebę odpowiedniej konserwacji.

Kiedy przegląda się kolejne łóżka z oferty przodujących sklepów i producentów, może nadejść taki moment, kiedy ktoś zacznie się zastanawiać, czy nie lepiej zamówić łóżko u stolarza?

Łóżko na własne zamówienie – wady i zalety

Kiedy bierze się pod uwagę zamówienie łóżka u stolarza, trzeba pamiętać, że rozwiązanie to z jednej strony ma kilka zalet, ale może mieć i wady. Zamawiając łóżko, które od początku będzie wykonane wg upodobać danej osoby, trzeba pamiętać, że:

 • trzeba liczyć się z wyższą ceną niż za dobrej jakości łóżko gotowe
 • wykonanie łóżka od samego początku może trochę potrwać: stolarz musi skompletować wszystkie materiały, zanim przystąpi do działania
 • potrzebny będzie projekt – zamawiający musi wykonać go albo sam albo go zamówić, co też kosztuje; jeżeli ktoś nie ma wyobrażenia co do wyglądu łóżka, samo powstanie projektu też może zająć sporo czasu.

Z co z zaletami? Łóżko zamówione u stolarza:

 • ma sporą szansę być wygodne, dobrej jakości i w pełni odpowiadać oczekiwaniom estetycznym zamawiającego
 • pozwala na obserwację procesu powstawania i ewentualnie dokonywania drobnych przeróbek w trakcie – o ile to oczywiście możliwe
 • może być tym jedynym łóżkiem na całe życie i zarazem jedynym w swoim rodzaju

A może jednak gotowe łóżko, kupione w sklepie lub od producenta?

Dzisiaj każdy poważny producent łóżek wie, że wymagania klientów rosną. Żeby przetrwać na rynku i się rozwijać, trzeba wciąż wychodzić na przeciw tym oczekiwaniom.

Klient, decydując się na zakup już gotowego łóżka musi liczyć się z tym, że:

 • łóżko, które będzie najlepiej odpowiadało jego oczekiwaniom, może jednak nie spełniać ich w 100%
 • łóżko takie może nie być jedynym w swoim rodzaju – może ich powstać przynajmniej kilka w serii albo nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt
 • ceny takich łóżek, mimo że raczej niższe, niż w przypadku robionych na zamówienie, nadal mogą być dość wysokie, kiedy chodzi o meble dobrej jakości.

Ale jednak:

 • łóżko jest dostępne od ręki
 • sklepy często proponują dostawę do domu
 • przed zakupem można meble obejrzeć z każdej strony i upewnić się co do jakości wykonania. Klient ogląda już bowiem produkt ukończony, finalny.