Majorka,  magiczna wyspa położona na Morzu Śródziemnym, 80 km od hiszpańskiego brzegu. Choć słynie z pięknych plaż, ma do zaoferowania znacznie więcej. Przedstawiamy listę 5 atrakcji, które koniecznie powinnaś zobaczyć podczas pobytu na Majorce!

Katedra La Seu

Katedra Katedra La Seu zdobi panoramę Palma de Mallorca, stolicy Majorki. Monumentalna gotycka bryła pokryta tysiącem wież przypomina bardziej warownię, niż kościół, a jej wymiary (44 m wysokości i niemal 7000 m2) tylko podkreślają jej powagi i dostojności. 3 odrębne fasady katedry z 3 odrębnymi wejściami to 3 okazje to podziwiania z zapartym tchem. Oczywiście sam budynek stoi nad morzem, i to fasada nadmorska uchodzi za najpiękniejszą.

Santuari de Lluc

Najstarsze sanktuarium na Majorce i cel wielu pielgrzymek. Skryty na uboczu, otoczony górami Serra de Tramuntana klasztor daje okazję do odpoczynku i kontemplacji. Dla wielu turystów stanowi również schronisko przy wyprawach w góry i idealne miejsce do poczucia duchowej strony wyspy. Zakwaterowanie na terenie sanktuarium obejmuje również dostęp do Ogrodu Botanicznego, muzeum i możliwość uczestniczenia w uroczystościach religijnych na terenie obiektu.

Cuevas dels Hams

Jaskinie to znak firmowy Majorki. Naliczono ich około 4 tysięcy, różnych rozmiarów i o różnym stopniu trudności w zwiedzaniu. Jaskinie to także sposób na złapanie oddechu i odpoczęcie od śródziemnomorskich upałów. Część jaskiń (tak jak właśnie Cuevas dels Hams) zostało przygotowanych do zwiedzania przez nieprzygotowanych turystów. Ingerencja w naturalny układ skał i nacieków może być uznany za wadę, jednak świetlny spektakl którego doświadczysz w czasie zwiedzania zrekompensuje ten mankament. Na ścianach jaskiń bowiem wyświetlane są animacje, pokazy świetlne, a nawet koncert muzyki Mozarta – z animacjami wyświetlanymi nad taflą podziemnego jeziora i z muzyką graną z pływającej po nim łódki. Magiczne i niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Valldemosa

Położona 17 km od stolicy wyspy Valldemosa to raj dla romantyczek. Niewielka miejscowość z górach Sierra de Tramuntana słynie w malowniczych, kamiennych budynków i krętych uliczek udekorowanych kwiatami. Jednak Valldemosa słynie również ze znamienitego gościa, który swego czasu przebywał w tym mieście: Fryderyk Chopin spędził tu sporo czasu ze swą kochanką George Sand. I choć po tej wizycie nie zostało zbyt wiele pamiątek (większość sprzętów mieszkańcy spalili w obawie przed gruźlicą), funkcjonuje tam muzeum poświęcone polskiemu kompozytorowi.

Palma Aquarium

Palma Aquarium to jeden z największych kompleksów akwariowych w Europie. Szereg stref tematycznych (w tym Morze Śródziemne, Morza Tropikalne, Big Blue, Ogrody Śródziemnomorskie i Amazońska Dżungla), 700 gatunków, 55 zbiorników i 5 milionów litrów słonej wody. Te liczby mówią za siebie. Znajdziesz tu wszystko, od koników morskich i rozgwiazd, przez ryby tropikalne, płaszczki, ośmiornice i żółwie, aż po ogromne (8,5 x 33 x 25 m) akwarium z rekinami. Możesz je oglądać przez szybę siedząc wygodnie na miękkiej pufie lub dać się porwać szaleństwu i zanurkować z rekinami!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat atrakcji Majorki? Polecamy stronę www.majorkablog.pl – wszystko i jeszcze więcej!