Podkreślenie brwi jest łatwą w wykonaniu czynnością, a przynoszącą wiele korzyści. Wydobywa i powiększa oko, nadaje ładny wyraz twarzy i jej kontur oraz sprawia, że przy pomocy kilku ruchów spojrzenie wygląda świeżo. Jednak, aby uzyskać takie właśnie efekty należy dobrać odpowiedni kosmetyk do brwi. Rodzaje produktów do malowania brwi poznasz z tego artykułu, co ułatwi Ci wybrać najlepszego z nich!

Korzyści, jakie wnosi makijaż brwi

Jeszcze do niedawna malowanie brwi było czymś całkowicie nie podejmowanym. Brwi miały pozostawać naturalne i wręcz nietknięte. Jednak, gdy specjaliści z zakresu wizażu odkryli, jakie korzyści wnosi estetyczne podkreślenie brwi, trend ten szybko się rozprzestrzenił. Nie ma się co dziwić, bowiem przy pomocy kilku ruchów można zyskać naprawdę wiele!

  • Właściwie podkreślając brwi, masz szansę uzyskać pięknie wydobyte i optycznie powiększone oko. Trik ten jest cenny przede wszystkim dla kobiet, które posiadają głęboko osadzone oczy, ponieważ dzięki konturowaniu brwi mogą sprawić, że zostaną one ‘’wyciągnięte na wierzch’’.
  • Malowanie brwi to idealny sposób na to, aby nadać twarzy konkretnych rys. Jeżeli z natury posiadasz ostry kontur twarzy, poprzez odpowiednie podkreślenie brwi, możesz nadać jej subtelności i lekkości. Z kolei, gdy narzekasz na delikatność wyrazu twarzy, zaznaczając brwi, w szybki sposób możesz uzyskać wyraźniejszy kontur.
  • Zaznaczanie brwi to doskonałe rozwiązanie dla osób, których naturalne brwi są rzadkie i wybrakowane. Zastosowanie kosmetyku jest w stanie uzupełnić braki i nadać brwiom pełny kształt.
  • Makijaż brwi to dobry sposób na podkreślenie make-upu całej twarzy, a szczególnie oczu. Wówczas całość prezentuje się wyraźnie i profesjonalnie, ale jednocześnie nie odbiera powiewu naturalności.
  • Samo podkreślenie brwi daje wiele korzyści, a jest jeszcze jeden trik, który zalety ich malowania dodatkowo zwiększa. Otóż wystarczy, że tuż pod łukiem brwiowym zaaplikujesz niewielką ilość rozświetlacza lub zwyczajnego jasnego z błyszczącymi drobinkami cienia. Takie potraktowanie brwi jeszcze bardziej podkreśli oko i nada spojrzeniu świeżości.

iris 154659 640

Jak malować, a jak nie malować brwi?

Na rynku kosmetycznym jest wiele różnorodnych kosmetyków do brwi. Mimo, że zastosowanie każdego z nich, bez względu na rodzaj, ma na celu nadać brwiom kształt i kolor, to nie uzyskasz tego czego oczekujesz, gdy źle je pomalujesz. Dlatego pamiętaj, aby zawsze starannie wybierać produkty do brwi. Zwróć uwagę na kolor kosmetyku, jeżeli jesteś blondynką, postaw na jasny brąz; a gdy masz ciemne włosy, dobrze będziesz wyglądała w ciemnym brązie. W czarnych brwiach mało komu jest dobrze, dlatego lepiej z czerni zrezygnować i postawić na grafitowy – ciemny szary, który nie odbierze twarzy naturalnego wyglądu. Obok dobrych kosmetyków cenne jest nadanie im odpowiedniego kształtu. Powinien być on jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Regulacja brwi jest do tego konieczna, jednak usuwać należy pojedyncze włoski, które zaburzają wyraźny rys brwi. Zrezygnuj z cienkich linii i zdecydowanie postaw na grubsze łuki brwiowe.

Kosmetyki do brwi

Jeżeli chodzi o kosmetyki do zaznaczania brwi, to wyróżnia się cień, żel i kredkę. Stosując cień, zaopatrz się dodatkowo w skośny pędzelek do malowania brwi, który ułatwi Ci rozprowadzenie produktu na włoskach, nadając brwiom pożądany kształt. Stosując żel, masz takie ułatwienie, że nie musisz kupować pędzelka ani też grzebyczka, gdyż żele do brwi aplikuje się przy pomocy szczoteczki, która jednocześnie nadaje kształt i kolor brwiom. Jednak jeśli stawiasz na trwałość makijażu brwi i odporność na starcie pod wpływem dotykania, postaw na kredkę. Dobrej jakości i niezwykle trwała jest kredka do brwi, którą znajdziesz w ofercie kosmetyków Maybelline. Konsystencja produktu jest aksamitna, nie za twarda, ale też nie miękka. Z kolei wygodny kształt umożliwi Ci łatwe operowanie kosmetykiem i malowanie brwi.