Dla wielu osób kolor włosów jest wyznacznikiem nie tylko typu urody, ale i także panujących stereotypów. Dla kobiet kolor włosów ma ogromne znaczenie przy doborze odpowiedniego makijażu, jak i kosmetyków.

Każda z nas chciałaby coś zmienić w swoim wyglądzie najlepiej bez użycia skalpela, szybko i bez zbędnych zabiegów, natomiast nie zawsze można oszukać naturę. Większość kobiet ulega stereotypowi, że blondynki mają łatwiej zwłaszcza przez okrzykniętą i tak bardzo lubianą przez mężczyzn słowiańską urodę. Natomiast czasem nie wystarczy sama, uroda by czuć się i wyglądać dobrze. Większość z nas opisałaby blondynki jako kobiety o jasnych włosach i delikatnie śniadej cerze, natomiast nie zawsze wszystko można wrzucić do jednego worka. Kobiety w typie blondynek mogą mieć odcienie włosów od jasnej platyny do ciemnego karmelu. Najczęściej blondynki mają oczy w kolorze niebieski, szarym lub jasnozielonym, natomiast od każdej reguły jest wyjątek i za kolor oczu bardziej odpowiada genetyka niż typ urody.

Kolorów świat

Wszyscy mamy swój ulubione barwy, natomiast umiejętność doboru koloru do typu urody może bardzo pomóc przy robieniu makijażu. Bogatą gamę kolorystyczną w różnego rodzaju kosmetykach może śmiało zaproponować nam firma Golden Rose, która nie boi bawić się kolorami. Przykłady stylizacji jak i paletę barw kosmetyków znaleźć możemy na ich stronie internetowej http://goldenrose.pl/. Kolor makijażu dla blondynek powinien podkreśl ich naturalne piękno, dlatego warto skusić się, na któryś z tych kolorów – brąz, błękit, pomarańcz, zieleń, szarość, złoto, żółć.

Delikatność w ciągu dnia czyli najlepszy codzienny makijaż

Codzienny makijaż dla blondynki powinien opierać się na delikatności i klasyce. Dlatego warto stosować umiejętnie podkłady i pudry, by nie przyciemniły one zbyt delikatnej cery, warto nałożyć jasny róż by cera wyglądała promiennie i zdrowo. Na co dzień zastosować można cieliste cienie do powiek lub po prostu użyć eyelinera na górną powiekę, jeśli dodamy do tego tusz w kolorze brązu lub czerni śmiało możemy iść stawiać czoła szarej rzeczywistości. Usta można pomalować bezbarwnym błyszczykiem, który da połysk lub możemy zastosować pomadkę w kolorze różu.

Wieczorową porą

Makijaż wieczorowy dla blondynki na pewno powinien być bardziej wyrazisty niż codzienny, natomiast pamiętać trzeba o tym, by nie był on zbyt ciężki i przytłaczający. Można zastosować połączenie ciemniejszych barw takich, jak błękit, szarość oraz brąz, tworząc smoky eyes. Dopasować można również kreskę górna lub dolną przy użyciu brązowej lub czarnej kredki do oczu. Pamiętać trzeba jedynie, by usta nie zaznaczać krwistą czerwienią, a jedynie barwami pastelowymi.