Obecnie w makijażu panują trendy na cieniowanie wszystkich konturów. Granice cieni nie powinny być widoczne, a kolory powinny się miękko przenikać. W makijażach artystycznych wszelkie zasady podlegają modyfikacji. Zawsze jednak taki makijaż powinien być nawiązaniem do elementów stylizacji, kreacji czy biżuterii. Bez kontekstu i spójności nie daje spektakularnego efektu.

Istotą makijażu graficznego jest pozostawienie widocznego zarysu nakładanych cieni. Aby tak było, kontur makijażu oka, należy najpierw obrysować kredką. Cienie nakładamy poniżej tego obrysu i nie rozcieramy ich granic. W takim makijażu warto połączyć kolory kontrastowe. Dzięki nim makijaż nabiera większego wyrazu. Przejścia między barwami powinny być jak najbardziej plastyczne i miękkie, tak aby nie tworzyły plam.

Podkreślająca oko dolna kreska, także jest wyrazista i ostro zakończona.

Przy takich makijażach kluczową rolę odgrywa oprawa oka, oraz pięknie podkreślona linia rzęs. Dzięki sztucznym rzęsom makijaż nabiera wyrazistości, a spojrzenie staje się lekkie i powabne.

Pozostałe elementy makijażu powinny być subtelne i delikatne. Podkład świetlisty i transparentny, róż rozświetlający i naturalny, a usta lekko połyskujące.

Zdjęcia: Bartek Wardziak
Modelka: Marika
Biżuteria: Glitter