Lato już na półmetku, pora więc przygotowywać się na kolejny sezon. Makijaż na jesień 2015 powinien trzymać się kierunków wyznaczonych przez światowe domy mody. Prezentujemy najmodniejsze trendy makijażowe na pierwsze jesienne dni!

Czerwona szminka wraca na szczyt!

Czerwona szminka zdaje się mało odkrywczym trendem – jeśli jednak weźmiesz pod uwagę, że kilka ostatnich sezonów była spychana w cień na rzecz odcieni nude i bezbarwnych błyszczyków, comeback krwistej czerwieni przywołuje uśmiech i przyspiesza bicie serca.czerwona szminka

Eyelinera nigdy za wiele

Makijaż na jesień 2015 wykorzystuje możliwości eyelinera w 110%. Jeśli lubisz klasycznie podkreślone oko – super, śmiało wykonaj perfekcyjną kreskę. Wolisz coś bardziej ekstrawaganckiego? Bądź jak Mugler lub Anna Sui z podwójną kreską w zewnętrznym kąciku oka, lub sięgnij po pomysły Anthony’ego Vaccarello czy Suno i podkreśl graficznym znakiem sam kącik oka.

eyeliner

Z rumieńcem

Na bok odstaw podkłady, mocne beżowe pudry i matujące kremy – w zbliżającym się sezonie modny jest rumieniec. Wyglądaj tak, jakbyś właśnie odbyła szybki spacer w pierwsze mrozy: niech w ruch pójdą odcienie różowego i brzoskwiniowego pudru!

rumieniec

Z metalicznym połyskiem

Projektanci wykazali się zaskakującą zgodą w kwestii stosowania metalicznych kosmetyków. Zarówno złoto, srebro jak i metaliczny brąz przewinęły się przez większość pokazów na sezon jesień-zima. Możesz je nakładać na dolną powiekę jask Zac Posen, lub wykorzystać kryształki i cekiny, jak James Kaliardos. Dodatkowo łącz śmiało metaliki z klasycznym czarnym smoky eye, by je podkreślić.

metaliki

Gotycka czerń w eleganckim wydaniu

Gotyk powrócił – wraz z otwarciem skrzyni „trendy lat 90-tych” i gotyckie stylizacje powróciły na salony. Jest w czarnych ustach coś magicznie pociągającego, co nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Co ważne, czarne i niemal czarne usta pojawiają się jako kontrast dla dziewczęcych, bardzo stonowanych i spokojnych stylizacji: łączą się z płowymi falami włosów, niedbałymi kokami i prostymi stylizacjami niezwiązanymi z kulturą gothów i emo.

czarne usta

Walka z cieniem

Smoky eye trzyma się nieźle, od kilku sezonów stanowiąc pewny strzał w makijażu oka. Makijaż na jesień 2015 nadal korzysta z uroków smoky eye, tym razem w maksymalnie rozmytym wydaniu. Jak pokazali Tom Ford, Burberry i Diane von Furstenberg, tej jesieni smoky eye (zarówno szaro-czarny jak i brązowy) musi być idealnie rozmyty i delikatny. Efektem powinien być cień miękki i delikatny, ale wciąż wyrazisty.

smoky eye

Analizę pokazów mody przygotowało Studio Urody Sophia