Brwi są bardzo ważnym elementem każdej twarzy, który wpływa na wygląd twarzy, urodę, charakter. Zły wygląd, kształt czy całkowity brak brwi mogą mieć wpływ na urodę, ale na szczęście, w dzisiejszych czasach, na rynku istnieje metoda, dzięki której możemy sobie z tym poradzić. Jest to makijaż permanentny.

Brwi są bardzo ważnym elementem każdej twarzy, który wpływa na wygląd twarzy, urodę, charakter. Zły wygląd, kształt czy całkowity brak brwi mogą mieć wpływ na urodę, ale na szczęście, w dzisiejszych czasach, na rynku istnieje metoda, dzięki której możemy sobie z tym poradzić. Jest to makijaż permanentny i staje się on coraz bardziej popularny wśród pań, gdyż za pomocą tego zabiegu możemy zyskać trwały, naturalny efekt i stworzyć piękny kształt brwi, co powoduje poprawę urody i wymodelowanie kształtu naszej oprawy oczu.

Obecnie popularne metody wykonania makijażu permanentnego brwi stosowane w gabinetach kosmetycznych to metoda piórkowa oraz metoda włoskowa brwi przy czym częstszą i bardziej naturalną metodą „rysowania” permanentnych włosków jest właśnie metoda włosowa.

Czy metoda włoskowa jest lepsza od cieniowania?

Klientki wybierające makijaż permanentny brwi często wyrażają opinię, że metoda włoskowa brwi jest lepsza od innych, np. cieniowania. Metoda włoskowa jest najbardziej naturalna i w wyglądzie zbliżona do rzeczywistych brwi. Jeśli więc zależy osobom na naturalnym i dyskretnym makijażu należy się właśnie zdecydować na tą metodę poprawy brwi. Makijaż permanentny brwi metodą włoskową doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach. Powoduje, że brwi stają się gęstsze, w tych miejscach skóry, w których jest mało włosków.

Zagęszczanie brwi może być wykonywane u kobiet i u mężczyzn. Efekty są na tyle naturalne, że nie widać ingerencji w wygląd, dlatego szczególnie panowie nie muszą obawiać się efektu sztuczności i mogą bez problemu skusić się na tego typu zabiegi. Metoda włoskowa umożliwia również odbudowę ubytków w łuku brwiowym, po różnych urazach lub nieumiejętnym depilowaniu brwi.

Metoda włoskowa daje jednak najbardziej spektakularne efekty w przypadku odbudowy brakujących brwi. Metoda, która tworzy od podstaw brwi permanentne ma zastosowanie u osób, które przez choroby straciły całkowicie swoje naturalne brwi. W takim przypadku najlepszym sposobem jest zastosowanie takiego zabiegu u klientki, bądź też klienta, jest oddanie się w ręce linergistki.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową

Makijaż brwi metodą włoskową polega na rysunku włos po włosku na łuku brwiowym przez linergistki, tak by kształt przypominał nasze naturalne brwi. Linergistka wykonuje na skórze rysunek brwi, pojedyncze linie, w które wprowadza pigment o kształcie przypominającym naturalny włos. Włoski te rysowane są linerem, ma to na celu stworzyć jednolitą całość. Technika ta pomaga zatuszować różnie niedoskonałości, braki we włoskach oraz jest w stanie optycznie zagęścić nasze brwi.

Przeczytaj również: Makijaż cery dojrzałej krok po kroku

Za pomocą takich zabiegów jesteśmy w stanie stworzyć brwi, które wyglądają bardzo naturalnie. Zabieg ten jest zabiegiem permanentnym i taki efekt utrzymuje się przez 1,5 roku do 2 lat i jest to metoda idealna dla osób, które chcą uzyskać trwały efekt, który wygląda bardzo naturalnie.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową to wydatek rzędu 1 000 – 1 300 zł.

Makijaż permanentny brwi – microblading

Makijaż metodą piórkową, czyli microblading, wykonywany jest przy pomocy cienkiego piórka zakończonego sterylnym, jednorazowym ostrzem, które nacina naskórek i wprowadza do skóry pigment. Po zagojeniu, w miejscu nacięć, na skórze pozostaje rysunek do złudzenia przypominający delikatne włoski.

Microblading pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu właśnie dzięki technice mikro nacięć. Zabieg ten nie jest zbyt bolesny, a czas trwania microbladingu wynosi do dwóch godzin. Niestety metoda ta nie jest tak trwała i precyzyjna jak przy wykorzystaniu igły, gdyż pigment nie wchodzi tak głęboko jak przy klasycznym tatuażu, a efekt utrzymuje się około roku. Decydując się na makijaż permanentny metodą piórkową, możemy liczyć na jego całkowite, naturalne usunięcie po około roku czasu od zabiegu.

Metoda piórkowa to wydatek rzędu 500-1200zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj