Na pewno nie przesadzimy, gdy powiemy, że każda panna młoda chce wyglądać na swoim ślubie olśniewająco i jest to dla niej sprawa najwyższej wagi. Dlatego panie, które wychodzą za mąż, tak starannie dbają o każdy szczegół ich wyglądu, w tym również o makijaż ślubny. Ale w jaki sposób uzyskać ten idealny efekt? Czy zdecydować się na zrobienie profesjonalnego makijażu u wizażystki czy może stworzyć swój własny make-up’owy look?

Zostaw to zawodowcom

Decydując się na wykonanie makijażu okolicznościowego u profesjonalistów możemy być zaskoczone spektakularnym efektem ich działań. Ludzie, którzy zajmują się tym zawodowo od lat pomogą nam nie tylko uwydatnić nasze atuty, ale też zatuszować wszelkie mankamenty naszej urody.

Trzeba również zdać sobie sprawę z tego, że makijaż ślubny to nie tylko dopasowanie odpowiednich kolorów cieni do powiek czy szminki. Poza indywidualnym doborem kosmetyków, zadaniem specjalisty jest utrwalenie make-up’u w taki sposób, by pozostał niezmieniony na twarzy panny młodej przez cały wieczór i nie spłynął podczas zabawy weselnej.

Musisz wiedzieć, czego chcesz

Specjaliści od wizażu na pewno będą w stanie zaproponować odpowiedni dla naszej cery i typu urody ślubny look. Jednak dobrze jest, gdy przyszła panna młoda posiada również własne propozycje, dotyczące tego, jak chce wyglądać w tym szczególnym dniu. Z połączenia naszych wizji i porad zawodowców może powstać idealny makijaż ślubny. Jeśli zatem zainteresował nas jakiś wybrany make’up np. znaleziony w internecie lub gazecie – wybierzmy się do wizażysty z gotowym projektem – na konsultacje i zrobienie makijażu próbnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy upewnić się czy uzyskany efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Spróbuj sama – to nic nie kosztuje

Z pewnością makijaż wykonany ręką zawodowego wizażysty pozwoli nam w dniu ślubu po prostu zrelaksować się i jedynie czekać na gotowy wynik jego pracy. Trzeba jednak liczyć się z niemałymi kosztami takiej usługi. Dlatego warto chociaż spróbować wykonać makijaż ślubny samodzielnie. Internet pełen jest instruktażowych filmików, które pomogą nam w zrobieniu profesjonalnego make-up’u krok po kroku. Być może będzie to trudniejsza droga do bycia najpiękniejszą w tym dniu, jednak próbując swoich sił systematycznie, możemy dojść do perfekcji. Jeśli jednak uważamy, że nie podołamy temu zadaniu, zainwestujmy pieniądze w pomoc, a tym samym zaoszczędźmy sobie niepotrzebnych nerwów.

pinterest kobietawielepie button