Makijaż smoky eyes jest niezwykle tajemniczy i kobiecy. Jest zmysłowy i nadaje spojrzeniu głębi. Jest to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Smoky eyes to smolisty, „dymny” makijaż oka.

Smoky eyes – krok po kroku:

Aplikacja cieni
Są dwie szkoły wykonywania makijażu smoky eyes.

Pierwsza szkoła, każe wykonywać smoky eyes według klasycznej kolejności:

  1. krem,
  2. podkład,
  3. korektor i puder,
  4. na koniec makijaż oka.

Druga szkoła, każe wykonać:

  1. najpierw makijaż oka,
  2. później oczyścić okolice pod okiem z cieni i innych zabrudzeń, które pojawiają się w trakcie cieniowania powieki i podkreślania ramy oka,
  3. a następnie podkład i puder.

Baza dla smoky eyes

Obowiązkowo użyj bazy pod cienie do powiek. Dzięki niej pigment dłużej utrzymuje się na skórze, a jego rozprowadzanie jest łatwiejsze.

Kreska w makijażu smoky eyes

W smoky eyes unikaj graficznej kreski na górnej powiece. Makijaż smoky eyes ma być rozdymiony. Ma to być cieniowanie na górnej powiece, w którym cienie przechodzą płynie od najciemniejszego w linii rzęs, po najjaśniejszy tuż pod łukiem brwiowym.

Smoky eyes na dzień i wieczór

Smoky eyes w kolorach ciemnych takich jak czerń, granat, fiolet to makijaż na wieczór. Dzienny makijaż w stylu smoky eyes lepiej wykonaj w jasnych brązach, zieleni czy beżu z szarościami.

Usta w makijażu smoky eyes

Przy makijażu smoky eyes chodzi o podkreślenie oczu. Usta więc nie powinny rzucać się w oczy i być w naturalnym kolorze. Mają stanowić kontrast dla oczu. Delikatny błyszczyk wystarczy.