Wystarczy na chwilę zajrzeć do drogerii, aby dostać makijażowego zawrotu głowy. Bazy, podkłady, pudry różnego rodzaju, róże, cienie do powiek, kredki, pomadki, błyszczyki, utrwalacze… I oczywiście, według różnych źródeł, wszystko jest absolutnie niezbędne. Nieważne, że za wydane w ten sposób pieniądze mogłabyś sobie zafundować np. weekend w spa.

Co jest faktycznie niezbędne, a co można sobie darować? W co warto zainwestować, a co przydaje się niezwykle rzadko?

Twarz

Jak co rano starasz się, by wykonać dobry makijaż możliwie jak najszybciej, aby nie tracić cennego czasu na długie malowanie się przed wyjściem do pracy. Co ułatwi ci życie? Warto znaleźć odpowiedni dla twojego rodzaju cery krem tonujący, tzw. krem BB, będący połączeniem kremu i odrobiny podkładu, co wyrówna koloryt skóry. Świetnym rozwiązaniem będzie również sypki puder mineralny. Zaaplikowany na pokrytą kremem twarz spełni rolę pudru i podkładu jednocześnie. Na policzki odrobina różu (nadaje świeżości, więc zdecydowanie się przydaje) i już.

Oczy

Absolutną podstawą jest maskara. Cała reszta to tylko dodatek. Dobry tusz do rzęs, który ładnie je rozczesze i zagęści, jest wystarczający do codziennego makijażu. Wszelkie bazy pod cienie, cienie do powiek czy kredki to tylko dodatek (choć owa kredka może się okazać niezbędna dla pań o rzadkich rzęsach, aby je optycznie zagęścić). Uwaga, wybierając kredkę, tusz bądź cienie zwróć uwagę na ich trwałość. Nie muszą to być kosmetyki wodoodporne, wystarczą takie, które są oznaczone jako te o przedłużonej trwałości. Wiele firm ma je w swojej ofercie, w tym także Loreal.

Usta

Naturalny, codzienny look najlepiej uzupełnić lekko koloryzującą pomadką ochronną bądź błyszczykiem. Jeśli jesteś zwolenniczką pomadek do ust, wybierz szminkę w naturalnym kolorze (czerwień na dzień nie zawsze jest stosowna). Nie wybieraj kosmetyków złej jakości, szczególnie istotne jest to w przypadku pomadek. Jeśli nie będą zawierały dość składników nawilżających, twoje usta zrobią się suche i nieestetycznie popękane.

Na większe wyjścia

Baza pod makijaż jest przydatna, ale tylko wówczas, gdy masz zamiar przetańczyć całą noc. Tak samo różnego rodzaju utrwalacze. Na co dzień, czy nawet na zwykłą imprezę, naprawdę nie warto szpachlować twarzy toną kosmetyków. Dlatego zastanów się, czy warto inwestować w kosmetyk, którego użyjesz raz lub dwa. Może lepiej przez weselem lub imprezą sylwestrową iść na profesjonalny makijaż do kosmetyczki?