Nowa kolekcja MARLU wiosna/lato 2016 to czysty minimalizm i ponadczasowość. Ubrania wykonane ze szlachetnych tkanin, które projektantka Agata Ula Rzepniewska znajduje we Włoszech i które same w sobie stają się dla niej inspiracją. To właśnie podczas podróży do Italii rodzą się pierwsze pomysły na nowe modele oraz projekty kolekcji.

„Będąc we Florencji zawsze odwiedzam bibliotekę Polimody, mojej Alma Mater. Można tam znaleźć pierwsze wydania wszystkich modowych pism oraz albumy pełne fotografii i najróżniejsze książki, które na pozór nie maja nic wspólnego z modą. Spędziłam tam wiele godzin przeglądając je i kolekcjonując inspirację. Nie potrafię stwierdzić kiedy dokładnie pomysły pojawiają się w mojej głowie, ale po kilku dniach kolekcja była gotowa” – opowiada projektantka.

W sezonie wiosna-lato 2016 MARLU prezentuje klasyczne marynarki, kobiece garnitury, długie trencze noszone jako sukienki, kombinezony, szerokie spodnie typu szwedy, szmizjerki oraz klasyczne, jak i oversizowe bluzki.

Kolejną z inspiracji kolekcji jest obraz silnych kobiet lat 90-tych, co widać w nowej sesji wizerunkowej. Aurorami minimalistycznych zdjęć jest duet Pik i Kulesza, modelką Paulina Kube, zaś stylizacją zajęła się Karolina Gruszecka.

„Chciałabym aby projekty MARLU były pełne klasy, a noszące je kobiety czuły się silnie, kobieco a zarazem subtelnie” – podkreśla projektantka.

O MARLU:
Dyrektor Kreatywną MARLU jest Agata Ula Rzepniewska, absolwentka Międzynarodowego Instytutu Projektowania Mody i Marketingu POLIMODA we Florencji. Od lat projektuje pod własnym nazwiskiem szyte na zamówienie ubrania i własne mini kolekcje. Jej największą inspiracją jest surowiec, ogromną wagę przywiązuje do jakości. Swoim niepowtarzalnym stylem zdobyła już liczne grono stałych klientek. Jej projekty cieszą się uznaniem silnych, zdecydowanych i pewnych siebie kobiet sukcesu. Nazwa MARLU nie jest przypadkowa – tworzą ją pierwsze litery imion jej założycielek. To rodzinna firma, czego znakiem jest charakterystyczne logo. Odnaleźć w nim można znak serca i  nieskończoności, które połączone w całość tworzą pięć pętli. Każda z nich symbolizuje jedną z założycielek. Rodzina, miłość i nieustająca pasja to właśnie MARLU.

Foto: Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik
MUA: Magdalena Łach
Hair: Emil Zed/ Van Dorsen Artist
Stylizacja: Karolina Gruszecka
Model: Paulina Kube/ Model Plus