Najlepsza maść przeciwbólowa, maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, maść przeciwbólowa dla dzieci, maść przeciwbólowa na stawy, silna maść przeciwbólowa Maść przeciwbólowa jest lekiem stosowanym miejscowo na bóle mięśni i stawów różnego pochodzenia. W zależności od pochodzenia bólu, maść może mieć także działanie rozgrzewające lub chłodzące. Preparat trafia bezpośrednio w źródło bólu i nie obciąża wątroby. Jego działanie jest więc szybsze i bezpieczniejsze od tabletek przeciwbólowych.

Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna. Właściwości

Maści przeciwbólowe, w zależności od zastosowania, zawierają różne substancje aktywne o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i zmniejszającym obrzęki.

Do najczęściej stosowanych należą:

  • diklofenak,
  • salicylan metylu,
  • ibuprofen.

Substancją chłodzącą jest zwykle mięta pieprzowa lub mentol. Rozgrzewającą natomiast – kamfora oraz kapsaicyna.

Zastosowanie maści przeciwbólowej

Maści stosowane są miejscowo w następujących dolegliwościach:

  • stłuczenia, siniaki, urazy, obrzęki,
  • ból mięśni i stawów,
  • brak ruchomości w stawach,
  • zwyrodnieniowe, przewlekłe bóle kręgosłupa,
  • stany zapalne.

Maść przeciwbólowa na urazy stawów i mięśni

W przypadku urazów, stłuczeń oraz siniaków, doskonale sprawdzi się maść przeciwbólowa o dodatkowych działaniu chłodzącym i przeciwzapalnym. Maść zmniejsza obrzęki i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek.

Diklofenak zawarty w maściach skutecznie zmniejsza ból i tym samym ułatwia rotację uszkodzonych mięśni i stawów. Wykazuje także silne działanie przeciwzapalne.

Stany zapalne mięśni i stawów, nadwyrężenie kręgosłupa, sztywność karku

Na przewlekły ból spowodowany urazem lub chorobą zwyrodnieniową, najlepszą maścią będzie maść przeciwbólowa o działaniu rozgrzewającym.

Maść zawiera substancje czynne, które leczą stan zapalny, zmniejszają ból, a także rozgrzewają i wzmacniają chore tkanki.

Najlepszą maścią przeciwbólową i rozgrzewającą jest Bengay. Preparat zawiera substancje czynne, takie jak salicylan metylu, który wykazuje także silne działanie przeciwzapalne.

Bengay sprawdzi się więc zarówno w przewlekłych bólach mięśni, stawów, a nawet kręgosłupa, przynosząc tym samym natychmiastową ulgę.

Czy maści przeciwbólowe mogą być stosowane u dzieci?

Maści przeciwbólowe i przeciwzapalne nie zalecane są w III trymestrze ciąży oraz do ukończenia 12 roku życia, ze względu na swoje silne działanie przeciwbólowe i rozgrzewające.

Maści przeznaczone dla dzieci zawierają substancje łagodzące i przeciwbólowe dostosowane do wieku. Są więc zupełnie bezpieczne dla naszych pociech. Nie podrażniają skóry i można je stosować już od trzeciego roku życia.

Stłuczenia, urazy, bóle pleców.. przez całe życie jesteśmy narażeni zarówno na kontuzje, jak i na zmiany zwyrodnieniowe. Maści przeciwbólowe i przeciwzapalne skutecznie redukują dolegliwości i sprawiają, że szybko wracamy do wykonywania codziennych czynności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj