Prawidłowa pielęgnacja włosów farbowanych pozwala bardzo długo cieszyć się ich intensywnym kolorem oraz zachować dobrą kondycję. Powinna polegać przede wszystkim na dobraniu odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do włosów koloryzowanych. Jednym z nich jest rozświetlająca maska do włosów Chroma Riche Kérastase.

Maska do włosów z serii Chroma Riche Kérastase – zachowaj głębię koloru

Maska Chroma Riche Kérastase przeznaczona jest do włosów farbowanych i uwrażliwionych. Zapewnia żywotność oraz głębię koloru. Stosowanie maski daje długotrwałą ochronę przed blaknięciem. Bogata formuła produktu wpływa również na odżywienie włosów uwrażliwionych koloryzacją. Sprawia, że stają się błyszczące, elastyczne oraz jedwabiście miękkie w dotyku. Skuteczność maski opiera się na innowacyjnym systemie Aqua-Ionic, który otula włókno włosa mikropryzmatami odbijającymi światło i tworzy film ochronny, ograniczający przepuszczanie wilgoci. Przed użyciem maski zaleca się użycie Kąpieli do włosów z serii Chroma Riche Kérastase. Następnie wystarczy nanieść niewielką ilość produktu na osuszone ręcznikiem włosy i wmasować pasmo po paśmie. Po około 5-10 minutach należy dokładnie spłukać włosy. Maseczka na włosy powinna być nakładana przynajmniej raz w tygodniu.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja farbowanych włosów?

  • Powszechnie wiadomo, że farbowanie włosów zawsze w jakimś stopniu je osłabia. To proces chemiczny, który ingeruje w naturalną strukturę naszych kosmyków. Jeśli nie zapewnimy im prawidłowej pielęgnacji staną się suche, matowe i zaczną się łamać. Podstawą jest stosowanie odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych. Najlepiej wybierać produkty z jednej linii, poniewaz ich składniki będą wzajemnie się uzupełniać. Doskonałym wyborem jest seria Chroma Riche Kérastase, w skład której wchodzi: kąpiel oraz maska do włosów. Produkty te zadbają, aby koloryzowane włosy na długo zachowały swoją intensywność i blask. Dodatkowo zapewnią im odżywienie i ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
  • Wybierajmy szampony dedykowane włosom farbowanym. Produkty te pomagają utrzymać kolor oraz regenerują uwrażliwione kosmyki. Aby kolor szybko się nie wypłukał, jeśli nie ma takiej potrzeby, nie powinno się myć włosów codziennie.
  • Pamiętajmy o stosowaniu kosmetyków termoochronnych przed stylizacją włosów na gorąco (lokówka, prostownica, suszarka). Jeśli suszymy włosy suszarką, pamiętajmy, aby robić to chłodnym strumieniem powietrza.
  • Po umyciu włosów rozczesujmy je grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Szczotka do włosów niestety może uszkodzić strukturę naszych kosmyków i połamać je.
  • Włosy powinnismy myć w letniej wodzie, a spłukiwać chłodną wodą (łuski włosów zostaną wówczas zamknięte).
  • Po umyciu włosów nie pocieramy o nie ręcznikiem.
  • Szczególnie latem, pamiętajmy o kosmetykach do włosów, które mają filtr UV. Promieniowanie słoneczne wysusza włosy i powoduje blaknięcie koloru.
  • Aby wzmocnić włosy koloryzowane, można stosować także ziołowe płukanki.

Aby farbowane włosy na długo pozostały piękne, a ich kolor wyrazisty należy zapewnić im odpowiednią pielęgnację przy pomocy najlepszych kosmetyków. Pamiętajmy, że dbanie o maksymalne przedłużenie koloru pozwala wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi koloryzacjami. Ciesz się intensywnym kolorem na dłużej z serią Chroma Riche od Kérastase!