Masz cerę tłustą, mieszaną, z tendencją do świecenia? Szukasz sposobu by zapobiec błyszczeniu się skóry?

Oto kilka porad w walce z błyszczącą skórą:

  1. Zrezygnuj z silnych preparatów ściągających i matujących skórę. Im bardziej będziesz chciała zmatowić cerę, tym bardziej ona będzie się świecić. Uszkodzenie warstwy ochronnej skóry wzmaga produkcję sebum.
  2. Kosmetykiem, o którym nie możesz zapomnieć jest tonik matujący lub oczyszczająco-matujący. Powinnaś stosować codziennie. Dzięki niemu twoja skóra będzie odpowiednio zmatowiona oraz oczyszczona.
  3. Oprócz dbania o systematyczne i codzienne oczyszczanie skóry, musisz pamiętać o głębokim nawilżaniu skóry, które usprawni mikro-krążenie i ją dotleni.
  4. Na noc stosuj kremy, które delikatnie złuszczają naskórek. Działają tak produkty na bazie kwasu.
  5. Pomocne mogą być również maseczki z glinki. Naturalne glinki posiadają zdolność absorpcji serum. Dają one świetne rezultaty jeśli chodzi o zmatowienie skóry.
  6. Stosuj podkłady mineralne. Nie zatykają porów i będą o wiele lepsze dla skóry niż podkłady matujące.
  7. Bibułki matujące – użycie ich powoduje natychmiastowe wchłanianie nadmiaru sebum z twarzy nie naruszając przy tym trwałości makijażu.
  8. Nie wychodź z domu bez muśnięcia twarzy pudrem matującym. Polecam puder ryżowy Anti Shine niemieckiej marki Kryolan – jest to najlepiej matujący puder. Ma zapobiegać błyszczeniu się skóry i spełnia swoje zadanie w 100%. Puder Anti Shine gwarantuje matowe wykończenie makijażu przez wiele godzin.