Rozdwajające się końcówki sprawiają, że włosy wyglądają na zniszczone i zaniedbane. Problem ten doprowadza również do tego, że włosy trzeba podcinać, co uniemożliwia ich zapuszczenie. Z drugiej strony rozdwajające końce mogą doprowadzić do tego, że włosy będą podatne na szkodliwe czynniki, a to jest pierwszy krok, by dolegały im inne problematyczne niedogodności. Jeśli walczysz z rozdwajającymi się końcami zastosuj kosmetyki z serii L’Oreal Paris Elseve Total Repair Extreme. Produkty te zostały opracowane w kontekście tego konkretnego problemu, dzięki czemu zapewniają 100% skuteczności w regeneracji nie tylko końcówek, ale i włosów na całej długości!

Dlaczego końcówki się rozdwajają?

Przyczyn, które wywołują rozdwajanie się końcówek jest wiele. Z jednej strony mogą być to uwarunkowania genetyczne. Odnoszą się one nie bezpośrednio do tego, że włosy się rozdwajają, ale do podatności włosów na zniszczenie, którego jednym z rodzajów jest właśnie rozdwajanie. Jeśli Twoja fryzura jest z powodu genów osłabiona i problematyczna, niestety pielęgnacja nigdy nie będzie w pełni skuteczna, gdyż z naturą marna walka. Pamiętaj jednak, że możesz działać prewencyjnie i zapobiegać rozdwajaniu się końców. Na szczęście zdecydowana większość kobiet boryka się z rozdwajającymi końcówkami z powodu zaniedbania, dzięki czemu stosując odpowiednią pielęgnację może się pozbyć tego problemu. Oprócz uwarunkowań genetycznych, do przyczyn rozdwajających się końcówek zalicza się:

  • agresywne czesanie włosów
  • stosowanie nieodpowiednich do typów włosów szczotek i grzebieni
  • częste suszenie włosów
  • regularne stylizowanie włosów prostownicą lub lokówką
  • mocne pocieranie/drapanie włosów i skóry głowy podczas mycia
  • długie fryzury, co wynika z tego, że końcówki włosa są obciążone

Pielęgnacja włosów z rozdwojonymi końcówkami z L’Oreal Paris

Dzięki kuracji od L’Oreal Paris masz szansę na szybką, skuteczną i długotrwałą odnowę całych włosów, ponieważ zdrowe końce są wyznacznikiem zdrowia włosów na całej długości. Elseve Total Repair Extreme L’Oreal Paris na rozdwojone końcówki to niezawodny sposób, aby przywrócić włosom zdrową kondycję i piękny wygląd! Oto kosmetyki wchodzące w skład tej serii:

  1. Szampon Elseve Total Repair Extreme. Szampon doskonale usuwa zanieczyszczenia z włosów i skóry głowy, a także eliminuje nadmiar sebum. Dzięki doskonałej higienie sprawia, że delikatnie, ale skutecznie oczyszczone kosmyki nie są obciążone. To doskonałe przygotowanie włosów do zastosowania dalszych kosmetyków, ale też pomocne w odżywianiu włosów. Szampon, podobnie jak inne kosmetyki z serii Total Repair Extreme, został wyposażony w kas mlekowy – LAK 1000, który regeneruje włosy od wewnątrz oraz Ceramid uzupełniający braki w zewnętrznych strukturach włosa.
  2. Maska do włosów Elseve Total Repair Extreme. Produkt ten również zawiera kwas mlekowy i Ceramid. Maska ma lekką konsystencję, dzięki czemu nie obciąża włosów, ale umożliwia pobieranie przez kosmyki wszystkiego, co maska w sobie ma cennego. Kosmetyk ten sprawia, że włosy już po pierwszym użyciu są niesamowicie gładkie, miękkie i lśniące.
  3. Odżywka Elseve Total Repair Extreme działa podobnie jak maska. Jej działanie jest jednak nastawione bardziej na pielęgnację, niż leczenie. Dlatego też warto połączyć stosowanie maski i odżywki – maskę aplikuj 2 lub 3 razy w tygodniu, natomiast odżywkę po każdym umyciu włosów.

Błyskawiczna terapia pielęgnacyjna Elseve Total Repair Extreme, to kosmetyk na kształt serum. Posiada te same cenne składniki, co szampon, maska i odżywka, dzięki czemu doskonale uzupełnia troskę regeneracyjną i stanowi wykończenie odnowy włosa.