Tak jak poświęcasz czas na przygotowania się do imprezy, tak nie możesz zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji skóry już po imprezie. Następnego dnia zaraz po imprezie najczęściej pozostaje słabe samopoczucie i kiepski wygląd… Niestety skutki nieprzespanej nocy są widoczne na skórze twarzy. Jak sobie z tym poradzić?

Nigdy nie zapominaj o dokładnym demakijażu

Pomimo zmęczenia i chęci jak najszybszego położenia się do łóżka, dokładnie zmyj makijaż. Tylko dokładny demakijaż usunie resztki makijażu i zanieczyszczenia ze skóry. Jeśli położysz się spać z makijażem, następnego dnia możesz obudzić się z krostkami, a skóra będzie zaczerwieniona i poszarzała.

Zimny okład na opuchnięte oczy

Po nieprzespanej nocy widoczne są worki i sińce pod oczami. Kostką lodu wykonaj delikatny masaż wokół oczu, bądź przyłóż zimną łyżeczkę. Możesz użyć także schłodzone żelowe okulary. Warto schłodzić także krem czy serum do twarzy, które masz zamiar zastosować.

Domowy zabieg

Skóra twarzy po całonocnej imprezie jest zmęczona, szara, ziemista i niedotleniona. Zrób więc delikatny peeling twarzy, a następnie nałóż na twarz maseczkę, krem, serum z dużą zawartością składników odżywczych, nawilżających oraz rozświetlających.