Porcelana od dawien dawna zachwyca ludzi swoim niekwestionowanym pięknem, kruchością i delikatnością. Mówi się nawet, że napoje pite z porcelanowej zastawy są dużo smaczniejsze od tych, które pite są po prostu w kubkach. Wiele osób naprawdę czuje tę różnicę. Zastawa stołowa wykonana z porcelany to swoiste i jednocześnie wcale nienachalne podkreślenie pewnego statusu i estetyki, w kręgach których obraca się człowiek.

Porcelana jako element stylu życia

Nie da się ukryć – porcelana stołowa to coś więcej niż po prostu zwyczajna zastawa. To nie jest coś, co można zbyć milczeniem i machnięciem ręki. To element pewnego stylu życia. Oznaka elegancji, subtelności i wysublimowanego stylu. Istnieje całe mnóstwo osób, które lubują się w porcelanie. Kolekcjonują porcelanowe filiżanki, kompletują zestawy, polują na najpiękniejsze i najrzadsze okazy. A do najpiękniejszych okazów zalicza się zdecydowanie porcelana zdobiona złotem.

Porcelana zdobiona złotem – piękno w pięknie

Porcelana zdobiona złotem to szczególny rodzaj porcelany. To dodatkowe podkreślenie piękna, które tkwi w samej porcelanie i wyeksponowanie go, podkreślenie za pomocą złota. Samo zdobienie złotem to proces trudny i żmudny, bo wymagający dalece ponadprzeciętnej wrażliwości artystycznej, cierpliwości i ogromnej perfekcji wykonania. Zestawy porcelanowe zdobione złotem słusznie cieszą się opinią absolutnie najlepszych pośród najlepszych i są wręcz uważane za mercedesa wśród porcelany. Nie ma wśród miłośników porcelany osoby, która by przeszła obojętnie obok na przykład porcelanowej filiżanki, która bogato zdobiona jest właśnie złotem.
Tego typu porcelana idealnie sprawdza się na specjalne okazje, w sytuacjach, w których trzeba podkreślić wyjątkowość danej chwili. Kruche piękno porcelany uświetni każdy stół i sprawi, że każda chwila będzie naprawdę wyjątkowa i jeszcze piękniejsza.

Najpiękniejsza polska porcelana

Porcelana całkiem słusznie kojarzy się z cudownym, baśniowym i tajemniczym światem Orientu. Jednak nie można zapominać, że Polska też porcelaną stoi. Porcelana Ćmielów należy do chyba najbardziej rozpoznawalnych firm produkujących porcelanę na świecie. Porcelana Chodzież jest równie rozpoznawalną marką światowej jakości.
W Polsce z powodzeniem można nabyć dosłownie każdy rodzaj porcelany – całe zestawy, pojedyncze sztuki, a nawet tą najpiękniejsze z pięknych – porcelanę zdobioną złotem. Wszyscy producenci porcelany w Polsce dokładają do tego wszelkich starań. Bo w końcu nie tylko Chodzieżą i Ćmielowem polska porcelana stoi. W końcu porcelana Karolina to świat porcelanowego piękna i coś, co docenią wszyscy miłośnicy porcelany.  Porcelana Lubiana też może się pochwalić szerokim gronem fanów i nabywców i to nie tylko z Polski.
Miłośnikom porcelany przyszło żyć w naprawdę cudownych czasach. Najpiękniejsze, najdelikatniejsze rodzaje porcelany zdobionej złotem i nie tylko są dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki. Kolekcjonowanie porcelany zawsze było bardzo przyjemnym zajęciem, nigdy jednak dotąd w historii nie było tak łatwo dostępne.